24 Mart 2012
HBD 004

DÖNERCİ HAKKI BABA – ANTALYA

Hakkı Baba, bildiğim kadarıyla Antalya dönercileri içinde en eskisi. Kuruluş 1924.  Artık 3. kuşak tarafından işletilmekte.

Dıştan bakıldığında oldukça eski bir görüntü veren mekan içeride biraz daha yeni. Duvarlarda eski dönerlerin ve çalışanların fotoğrafları var. İçeride 10 masa mevcut.

 

Girişte sizi karşılayan döner hem görüntü hem de yaydığı koku olarak ümit verici. Et odun ateşinde pişiyor. Daha önce Arzum Döner‘de gördüğüm ateşin dibine yerleştirilen ve pişirilen soğanlar burada da mevcut. Bu da Antalya dönercilerine has bir durum olsa gerek.

Biraz sonra 1 porsiyon döner masada. Altında bulunan ince pide etin yağını çekerek yumuşamış. Etin lezzeti harika. Tanıdık gelen bir lezzet. Evet, Cağ kebabına benziyor. Konuşmaya başlıyoruz. Etin 1 gece önceden soğanla terbiye edildiğini öğreniyoruz. Bu terbiye şekli Cağ kebabında da böyle yapıldığı için lezzeti fena halde benziyor. Odun ateşinde hafif yağlı ve terbiyeli etin tadına doyulacak gibi değil. Fazla abartmamak için yarım porsiyon daha söylüyorum. O da geldiği gibi mideme iniyor. Etin üstüne ekilen doğranmış maydanoz da çok yakışmış. Yanında gelen pişmiş soğan da gayet lezzetliydi.

 

Dönerci Hakkı Baba neredeyse Cumhuriyet’le yaşıt. Ülkemizde özellikle gıda sektöründe bu kadar eski işletme bulmak zor. Bulduğunuz yerde kaçırmayın. İlla ki kendini belli ediyor zaten. Atatürk Caddesi’nin arka sokağında bulunan merkez haftanın 6 günü açık, Pazar günleri kapalı. Döner saat 11:30 gibi hazır oluyor. Resimde gördüğünüz et bitince dükkan kapanıyor. Ki bu saat yaklaşık 15:30-16:00. Yeni açılan Lara şubesi ise haftanın 7 günü geç saatlere kadar açık. Yine de benim gibilerin tercihi merkez olacaktır diye düşünüyorum. 1 porsiyon döner 120 gram ve 13 TL.

 

Dönerci Hakkı Baba

Merkez

Atatürk Caddesi

Ege İşhanı No:63

Antalya

Telefon : 242 – 241 38 79

 

Şube :

Fener Caddesi No:9/2

Lara  Antalya

Yazar : oburcan (213 Posts)

oburcan@oburcan.com


DÖNERCİ HAKKI BABA – ANTALYA için 10 yorum:

 1. Çok leziz görünüyor.. Şu saatte yemek sepetini açıp döner söyleyesim geldi!

  • oburcan:

   Epicurious,
   ben yazarken beni bile baştan çıkardı bu döner. Antalya’da bu kadar iyi etler yiyeceğimi tahmin etmezdim. Devam edeceğiz,dahası var!!
   Selamlar

 2. Bora:

  Antalyadaki etlerin sirri havasi. Guzeldir etlerin tadi iyi de kuyruk yagini tasvip etmiyorum :(

 3. Bora:

  Ben yeterince obur değilim galiba :(

 4. theos:

  Hakkı Baba’nın eti Arzum Döner’e göre daha üzerinde uğraşılmış gibi gelir bana, ama ikisi de hoş. Ha bu arada Antalya’da bir de Zaruri’yi denemeni tavsiye ederim, orijinal rakı ortamı babında.

 5. ömer atmaca:

  süper döneri var ben bir gidişte 2 3 porsiyon yiyorum herkeze tavsiye ederimm:) türkiyede yediğim en iyi dönerlerden:;)) teşekkürler baharlı ailesi hakkı baba

 6. erdinç halıcı:

  hakkı babanın dönerleri antalyada en iyi dönerdir yapanların ellerine sağlık teşkkürler iyi günler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

     

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pubcon 2014