21 Temmuz 2010

TEPE KAHVE – ÇETİN’İN YERİ – URLU KÖYÜ – İZMİR

 Çeşme tatili önce yaptığım araştırmalarda kahvaltı için hep aynı adres karşıma çıktı. Hatta Türkiye’nin en iyi 10 kahvaltısı arasında 5 yıldızlı otellerle yanyana gördüğümü bile hatırlıyorum. İzmir-Çeşme otoyolunda Zeytinli tabelasından çıktıktan ve ileride sağa döndükten yaklaşık 5 km. sonra sol tarafta yer alıyor. Çeşme’ye 30 km. Kahvaltı için 30 gidiş , 30 dönüş , toplamda 60 km. yol yapmak Oburcan motivasyonu gerektiriyor!!
Tipik bir yolüstü tesis. Fazlasıyla salaş ama dert değil , yeter ki lezzeti bizi memnun etsin. 
Arabamızı ön tarafa park ettikten sonra masamıza oturduk.

 Masamız kısa sürede doldu.

 Havuç reçeli enfes. Tabi bunda içinde portakal kabuğu parçalarının mevcudiyeti faktörünü de hesaba katalım. Yine mi portakal kabuğu demeyin , önce bu reçeli deneyin!!!

 Zeytinyağı ve salça , kahvaltı için ilginç bir ikili. Ben salçayı daha çok sevdim ama toplamda çok fazla renk kattığını söyleyemem.

 Beyaz peynir ve İzmir tulumu ortalamanın üstündeydi.

 Lor ve biberli zeytinyağını beğendik. Güzel bir ikili olmuş.

 Daha önce de yazmıştım , bu bölgenin zeytinlerinden beklediğim tadı alamadım. Bunlar da vasat.

 Bal ve kaymak lezzetli. Ekmeğe sürme suretiyle tamamen bitirildi.

 Buraların klasiği lor ve karadut reçeli. Her ikisi de lezzetli. Bakalım Semih bu tabağa ne diyecek? Hala kendi loru döver  mi acaba? 🙂

 Ekmek Balıklıova kara ekmeği. Hafif kızarmış ve harika. Sürülebilir herşeyi sürdük ve ekmeği de bitirdik.

 Sahanda peynirli yumurta tereyağı ile yapılmış , çok beğendik. Yumurtası iyiymiş , anlaşıldı.

 Dostlar domates resimde gördüğünüz gibi kan kırmızı. Böyle güzel domatese sık rastlanmaz. Yanındaki biber ve salatalıklar da taptaze , yeni toplanmış olduğu her halinden belli.

İnternet yazılarında mekanın en özel lezzetleri arasında kahvaltıda sunulan kızartmalardan bahsedilmişti ancak kızartmayı sadece haftasonları çıkardıklarını söylediler. Ne yazık!! Haftasonu mantığıı anlamak zor çünkü burası zaten tatilci ağırlıklı bir bölge ve haftaiçi gitmemize rağmen kahvaltı için kalabalık bir topluluk oradaydı.
Yine de bizden yükselen ah’ları  vah’ları dikkate aldılar sağolsunlar ve az sonra masamıza öğle yemeği için hazırlanan zeytinyağlı dolma getirdiler. İnce bir hareket , tebrikler. Dolmanın lezzeti iyi olmakla beraber içinde sadece pirinç olması biraz garip!!

Tepe Kahve , lezzet olarak bizi üzmese de Türkiye’nin en iyi 10 kahvaltısı içine girecek bir yer olamaz. Bu da daha önce yazdığım o meşhur en iyi 10 listelerine şüpheli bakışımı pekiştirdi. Tekrar gelir miyim ? Alaçatı’dan gelmem , yolum düşerse gelebilirim. Karar sizin.
Not: Yan masadan işletmenin devir olduğu yönünde yorumlar işittim , bilginize…
Tepe Kahve – Çetin’in Yeri
Barbaros Urlu Köyü Mevkii
İzmir
Telefon : 232 – 772 81 91
Share Button

TEPE KAHVE – ÇETİN’İN YERİ – URLU KÖYÜ – İZMİR için 13 yorum:

 1. Kahvaltı en çok sevdiğim şey! Fotoğraflar 3 boyutlu bigi çıkmış resmen! Çok özendim!!!!
  Oralarda lor ve karadut reçeli getirmediğime pişmanım! 🙁

 2. Fotoğrafta bu yeni ve çok komplike bir teknik,anlatmak zor 🙂
  Lor ve karadut konusunda katılıyorum

 3. Tepe kahve işletrmecisi olarak öncelikle mekanımıza gelip kahvaltı yaptığınız için çok teşekkür ediyoruz.Tanıttığınız mekanlar çok kaliteli ve damak tadı olarak çok başarılı yerler,kahvaltı sırasında kızartmamızın sadece hafta sonları çıkarıldığını söylemişler sanırım size ama bu doğru değil yoğurtlu soslu kızartmamız hafta içi ve hafta sonu her gün var buna çok üzüldüğümüzü belirtmek isteriz tamamen garsonun ilgisizliği tarafımızca gerekli uyarıyıda aldı zaten.Mekanımızda gelip kahvaltı yaptığınız ve tanıttığını için çok teşekkür ederiz tekrar.

 4. tepe kahve izmir civarında bana göre en güzide en hoş mekanlardan birisi bence o eşsiz ormanlık alandaki birbirinden güzel yemekleri, sıcak ortamı, çalışınları olsun işletmecileri olsun ender mekanlardan birisidir bence haftasonu yolunuzun düşmesi gereken bir mekan bence arkadaşlarınız veya aileniz ile birlikte çok güzel bir vakit geçirebilirsiniz gidip görülmesi, yemeklerinin tadına bakılması gereken bir yer tavsiye ederim.. işletmesi değişmiş olduğu yazılmış ama ben yıllardır giderim tepe kahveye ÇETİN BEY ve DİDEM HANIM işletmektedir mekanı.. iyi günler..

 5. aslı:

  MÜŞTERİLERİNİN PAKET SİPARİŞLERİNİ GETİRMEYİP 1 SAAT BEKLETEN VE TELEFONLARI AÇMAYIP ZAR ZOR ULAŞILDIKTAN SONRA “UNUTTUK, KUSURA BAKMAYIN” DİYEN SORUMSUZ BİR MÜESSESE!!!!!

 6. selim Sunaz:

  Hayatımın en kötü tecrübelerinden birini dün(04.03.2012) Tepe kahve’de yaşadım. 10 arkadaşımla birlikte bu çok övülen yere gittik. Öncelikle mekan son derece sıkışık, insanlar birbirini ezerek yürüyor desem yalan olmaz. Özellikle bizim masamız kapının yanında olduğu için daha da dezavantajlıydık. Gitmeden önce serpme kahvaltı fiyatının 15 lira olduğunu ve bu fiyata sadece 1 duble çayın dahil olduğunu öğrenip zaten şaşırmıştım. Yumurta bile bu fiyatın içinde değildi. Kahvaltıya gelince, incecik dilimlenmiş küçücük peynirler, insan bu kadar azıcık peyniri müşterinin önüne koymaktan utanır, hayatımda en sevdiğim şey pazar kahvaltıları diyebilirim,İzmir’de de neredeyse gitmediğim yer kalmadı ama bu kadar az peyniri hiç bir yerde görmedim. Peynir için geçerli olan durum kahvaltının domates ve zeytin dışındaki tüm ürünleri için geçerliydi. Hele bir bal kaymak getiriyorlar,kişi başı çay kaşığı kadar. Bu mekanın bu yaklaşımla Türkiye’nin en minimal ilk 10 kahvaltısı içine gireceği kesin. Masamızdaki diğer ikramlara gelince salçayı atlamayım, normal market salçasıydı ve tam bir çorba kaşığıydı. İnanılmaz kötü bir mekandı ama birkaç olumlu nokta da yok değildi. Mesela kızarmış ekmekleri güzeldi, domatesi çok güzeldi bu mevsimde bu kadar güzel domates bulmak zordur. Son olarak ödediğim hesap 35 liraydı ve ben masadan aç kalktım. İşin kötü tarafı 9 lira daha ödeyip sahanda yumurta yiyen arkadaşlarım da açkalktılar çünkü yumurtada da geleneği bozmayıp minimalist yaklaşımlarını korumuşlardı. Biz 12 arkadaş bugüne kadar hiçbir yerden bu kadar olumsuz düşüncelerle ayrılmamıştık. Aynı şeyi başkalarının da yaşamaması için tüm bunları yazdım.herkese iyi günler

  • öykü:

   ben öykü tepekahvede hayatımdaki en güzel kahvaltıyı etmiştim siz ağzınızın tadını bilmiyosunuz

 7. AYLİN:

  Öncelikle şunu söylemek istiyorum ben ve ailem doğma büyüme izmirliyiz ve hafta sonları kahvaltı keyfi vazgeçilmezimizdir.Her hafta sonu Tepe Kahve Çetin’in Yerinde kahvaltımızı yapıp alaçatıya geçiyoruz işletme ve sahipleri son derece ilgili insanlar Çetin Beyi ve Didem Hanımı yakınen tanıyorum ne kadar yoğun olurlarsa olsunlar kahvaltı kalitesi herzaman 10 numaradır,kullandıkları tüm sebzeler organiktir ben kendim gıda mühendisi olduğum için neyin ne olduğunu gayet iyi ayırtedebiliyorum peynirinden balına size ve çocuklarınıza gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz kaplan domates diye bir cins domates vardır organik domatesin şahı dieyebiliriz bazılarımız paraya kıyıp evlerimize almazken Çetin bey bizzat kendisi antalyadan özel olarak getirttiğini söyledi,böyle bir mekana karalama yapmayalım arkadaşlar bir keresinde o civardaki sözda güzel ve favori olan bir mekana HANEDAN’A gittik istanbuldan gelen arkadaşlarımızla ama sonuç tam anlamıyla Faciaydı bir daha asla gitmeyi düşünmüyorum olumsuzlukları inanın saymakla bitmez, eğer tepe kahvede sevmediğiniz bir durumla karşılaşırsanız mekanın sahibi Didem hanımla görüşün inanın fazlasıyla telafi ediyor,o kadar yoğunluğa biraz anlayış diyorum arkadaşlar,böyle mekanlar azaldı artık ben şiddetle tavsiye ediyorum TEPE KAHVE ÇETİN’İN YERİNİ özellikle çalkama denen yöresel bir börekleri var köy peyniriyle yapıyorlar muhteşem ötesi inanın…

 8. çağlar öztürk:

  mrblar… halen hizmet vermektemisiniz.. Sizi kahvaltievleri.com adresine ekliyoruz…
  hatta size web sitesi yapabiliriz…
  telefonla sizinle irtibat kuracağım

 9. erkan alpöğünç:

  24.08.2012 tarihinde 10.30 da bir arkadaşın tavsiyesi üzerine tepe kahveye kahvaltıya gittik. Kahvaltı vasatın altındaydı.Beyaz Peynir , İzmir tulumu,havuç reçeli yoktu.Ekmek kızartması getirilmedi. İnternet sitesinde bunları görünce şaşırdım.zeytinler vasatın altındaydı.Ayrıca bize yumurta isteyip istemediğimiz soruldu istediğimizi belirttik. Ancak kahvaltı menüsü ilan edilmemişti, menü getirilmedi. Sonuçta üç kişilik kahvaltıya yumurta dahil 85.- TL. ödedik. Masaların çoğu boş olmasına rağmen yavaş servis nedeni ile uyarılarımıza, kalabalık mazeret gösterildi.Sonuçta biz kahvaltıdan memnun olmadık.Düzeleceğini umarım.

 10. Çetin DEMİRCİ:

  ben 8 yıl görev yaptım izmir’de her fırsat bulduğumda adaşımın yerine gidip kahvaltı yapardık. Eşim ve ben ikimizde memuruz ve şu an Antalya’da çalışıyoruz inanın hemen hemen her pazar kahvaltıda Çetin’in yerinin adı geçer ve ağzımız sulanır ne zaman İzmir’e gitsek mutlaka uğrarız. Bazı kimseler hizmetin ve kahvaltının vasat olduğundan bahsetmiş bir de Antalya ya gelin Çakırlar diye bir yer var bir sürü kahvaltı salonu var ama hepside berbat 4 yıldır buradayım bir defa gittim birdaha da gitmem buradakiler Tepekahve Çetin’in Yeri’nin eline su dökemezler bazı yorumlar çok acımasız olmuş. Saygılarımla.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014