15 Ağustos 2013

NUSR-ET STEAKHOUSE – İSTANBUL

Nusr-et‘i anlatmaya gerek yok sanırım. 2010 yılında İstanbul’da açılan Nusr-et, o zamana kadar yeni yeni hızlanmaya başlamış steakhouse konseptini kelimenin tam anlamıyla  patlattı.

İç kısım büyük, ferah ve kalabalık. Büyük oturma grupları kalabalık gruplar için ideal. Bu akşam kuzenimin misafiri olduğumuzdan dolayı biz sipariş vermedik, kendisi tecrübeli bir Nusr-et misafiri olarak bizim yerimize sipariş verdi sağolsun. Biz de ona uyduk.

Lokum ile başladık. Esasen dana bonfile kendisi. İdeali bu şekilde orta pişmiş servis edilmesi. Etin ne kadar sulu  olduğuna dikkatinizi çekerim. Hiçbir marinasyon uygulanmamış et ızgarada orta derecede pişirildikten sonra üzerine kalın tuz serpilerek servis ediliyor. Oldukça sulu kalmış et gayet lezzetli.

Sırada kuzu küşneme var. Küşneme masadakilerin genel tercihi doğrultusunda iyi pişmiş olarak servis edildi. Küşneme, kuzunun sırtından 2 küçük parça olarak çıkan ve nispeten daha az bulunan bir et. Ama bir o kadar yumuşak ve lezzetli. Kekikle hafif lezzetlendirilmiş küşneme çok yumuşak ve sulu. Tadı da etseverleri memnun edecek kadar kuvvetli.

Sırada dana şaşlık var. Kontrfileden yapılmış şaşlık hatırı sayılır miktarda marine edilmiş ve soğan ile birlikte servis ediliyor. Ben böyle kaliteli etleri yerken bu kadar marinasyon tercih etmiyorum. Tadı fena değil ama bu ette baharata gerek yok.

Ve son olarak Nusr-et special ile bitiriyoruz. Dana bonfileden yapılmış olan Nusr-et special tereyağı içinde geliyor ve gözünüzün önünde çevrilerek diğer tarafı da pişiriliyor ve servis ediliyor.

Öncelikle şunu belirtelim, bu tabak masaya geldiğinde masada bulunan tüm eşyalarınızı kenara alın çünkü her yere yağ sıçrıyor, eşyalarınızı koruyun. Ete gelirsek bu kadar tereyağı içinde pişmesi bence büyük bir espri katmamış hatta bana ağır geldi, 1 parçada bıraktım. Benim tercihim olmaz.

Havuç dilimi Gaziantep’ten İmam Çağdaş’tan geliyormuş. Tadı enfes. Kaçmamalı!

Şu anda kuşkusuz ülkenin en popüler steakhouse’u olan Nusr-et için beklentim büyüktü. Karşılandı mı derseniz kısmen derim. İlk 2 et güzeldi ama lezzetten uçurmadı. Diğerleri için ortalama diyebilirim. Hesabı ben ödemediğim için fiyatlar hakıında bilgim yok ama piyasanın üzerinde olduğunu biliyorum. Bir defa daha gelip kuzu kafes ve steak çeşitlerinden deneyebilirim.

Nusr-et Steakhouse

Nispetiye Caddesi No:87

Etiler  İstanbul

Telefon : 212 – 358 30 22

http://www.nusr-etsteakhouse.com

 

Share Button

NUSR-ET STEAKHOUSE – İSTANBUL için 8 yorum:

 1. Gerçekten çok lezzetli gözüküyorlar. Mutlaka gidip görülmesi gerekir.

 2. arm:

  Ankara Nusr-Et’te yemek yedik, 4 kişi yemek+alkolsüz içecek+tatlı toplam 350TL tuttu. Eti güzel iyi ancak Günaydın’da daha makul fiyata aynı kalitede et yiyebiliyoruz.

 3. Burada yemek yemiştim. Ama ne yalan söyleyim, karadenizde yaylada herhangi bir kendin pişir ye cide yediğim etin yanına bile yaklaşamaz burası.

 4. Güven Özener:

  valla eti güzel ama gerçekten gereksiz pahalı bir yer,ilk ve son gidişimdi,günaydın daha uygun

 5. hulya:

  Kusneme degil o tatlim.. KÜŞLEME !!!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014