14 Ağustos 2013

ANGEL BLUE – İSTANBUL

Bayramda en rahat neresi olur diye düşünürken İstanbul’da karar kıldık. Ve ne kadar iyi bir karar verdiğimizi tahmin edebilirsiniz sanırım. İstanbul bomboştu.

Hal böyle olunca bir Ankaralı’nın İstanbul’da illa ki yapacağı hareketi yapmak şart oldu. Boğazda yemek. Tamamen tesadüf olarak ve Foursquare yorumlarına bakarak Baltalimanı’nda bulunan Angel Blue‘da karar kıldık.

Mekan denize sıfır konumda. Bahçesi oldukça büyük, manzaraya söylenecek söz yok zaten.

Servis hızlı başladı, masa anında su ve meze tepsisiyle doldu. Mezeler ağırlıklı olarak deniz ürünleri mezelerinden oluşuyor.

Kuru domates işletmenin ikramı.

Çirozun tadı zayıf ama daha büyük bir sorunu var, sirke içinde geldi. Sirkenin keskin tadı altta kalan kısıma hakim olmuş, yenecek gibi değil. Birer parça aldık, bıraktık.

Levrek marin bir diğer mezemiz. Hardallı sosu balığın önüne geçmiş, levrek lezzetini almak güçleşmiş. Bu da etkilemedi.

Ara sıcak olarak kalamar tava istedik. Kalamar oldukça lezzetliydi ama sosu zayıftı.

Foursquare yorumlarında gördüğüm kadarıyla işletmenin spesiyali balık içli köfte. Bu tarz iddialı yorumları çok tercih etmem ama burada denemek istedim. Dışı fener balığı olan köftenin içinde karides ve kalamar var. Sosunda yine bir miktar hardal kullanılmış. Hardal gibi keskin bir malzemeyi bu kadar sık kullanmayı anlamıyorum. Tüm tabağa hakim oluyor, iç malzeme çok lezzetli olmasına rağmen altta kalıyor.

Köftenin içinde karides ve kalamar ile birlikte dolmalık fıstık ve kuş üzümü var. İç tarafın lezzeti harika, sosa değmediği sürece tabi.

Sonuçta boğazda bir yemek yedik. Ama lezzet olarak tatmin olmadık. Kavun, beyaz peynir, 1 duble rakı, 1 kadeh beyaz şarapla birlikte 140 TL ödedik. Manzara için gidilir mi? Karar sizin.

Angel Blue

Rumeli Hisarı Baltalimanı Caddesi No:82

Sarıyer / İstanbul / Türkiye

Telefon : 212 – 229 25 25

www.angelrestaurant.com.tr

Share Button

ANGEL BLUE – İSTANBUL için 11 yorum:

 1. epicurious:

  Angel Blue’yu hiç duymamıştım. Başka nerelere gittiğini öğrenmek için sabırsızlanıyorum. Umarım diğerleri daha başarılı çıkmıştır.

  • oburcan:

   Epicurious,
   açıkçası yolda bulduk. Manzarası güzel,yorumları da güzel dedik ama sonuç tatmin edici değil.Diğer yazılardan da çok birşey umma 🙂

 2. epicurious:

  hmmmm fena o zaman

 3. suha gedikoğlu:

  Sevgili Oburcan, bir kez daha test olunup onaylanmış ki; balık Ankara’da yenir ..! Tek avantaj deniz ise o zaman rakı-balık-Ayvalık çok daha uyumlu… Boğaz ‘da çay … işte olması gereken.. hesap normal görünmesine rağmen vasatın altındaki lezzetlere göre pahalı o fiyata kaç tane hamburger yenirdi önceki tavsiyelerinden :).. sevgiler…

  • oburcan:

   Süha,
   dediklerine harfiyen katılıyorum. Boğazda olmak güzel ama verdiğin paranın yarısı ambiyansa gidiyor, lezzet altta kalıyor.
   Selamlar
   Oburcan

 4. Karpuz misali… Hep iyi çıkmıyor… 🙁

 5. Müge:

  Angel pahali ve abartilan bir isletmeler toplulugu. Yine de en iyisi Tuzla’daki. Set’e gitseymissin keske yari fiyatina balik tatli dahil yerdin. Lezzet de iki tik ustu en azindan.

 6. Valmond:

  Şimdi Balıklar, içli balık köfte ve diğer mezeler hariç sadece. Kavun+beyaz peynir+1 duble rakı+1 kadeh şarap 140 TL miydi. O na göre gidilicekse gidilir Balta limanı tarafı gerçekten biraz tuzludur zaten ama…. ama….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014