13 Aralık 2009

MANGALEVİ – ANKARA

Ankara’da “kilo ile et” fırtınasını başlatan yerdir Mangalevi. İstanbul Yolu’nda,A City AVM’in yanında başladı ve Balgat’ta yakın zamanda ilk şubesini açtı. Balgat’taki yeni yeri bir dağ evi havasında dekore edilmiş.Duvarlarda tuğlalar ve ahşap.Masalar ağaçtan.Aydınlatma gayet iyi,mekan ferah ve tertemiz.İnsanın içi açılıyor.Bu güzel mekanda latin müzikleri çalmak biraz alakasız olmuşsa da , bir latinsever olarak buna itiraz edemeyeceğim.
2 kişi için yarım kilo köfte söyledik ancak tezgahta tavuk şiş,kanat ve külbastı da son derece cazip görünüyordu. Ama bu tip yerlerde aç karnına sipariş verirken dikkatli olmakta fayda var.
İnsan hiç doymayacakmış gibi hepsinden istiyor.Siparişi kilo ile verdiğiniz için ayarı kaçırmanız da kuvvetle muhtemel,siz siz olun dikkat edin.
Önden domates ezme geldi.Aç karnımızı bastırdı bastırmasına ancak lezzeti zayıf.İkram olmasa yenmez 🙂
Çoban salata geldi.Zeytinyağı ve limon takviyesi ile son derece leziz bir salata oldu.

Fotoğrafta yarım kilo köfte görüyorsunuz. 18 adet. Ortalama 2 kişiyi doyurur. Köfte çok lezzetli.Masaya geldiğinde kokusundan mangalda piştiği anlaşılıyor. Lezzeti de mangal köfte olduğunu gösterdi.Hiç şüphesiz tek başına yenebilecek ve doyuracak bir köfte.Ustalara bravo.


Çok niyetimiz olmamasına rağmen yanımızdan geçen kaymaklı ekmek kadayıfının cazip görüntüsüne yenik düştük ve 1 porsiyon söyledik.Bence burası Mangalevi olmayıp, Kadayıfevi olabilir,hatta olmalıdır da!! Köfte gerçekten çok lezizdi ama bu ekmek kadayıfı ve üstündeki bu kaymak herşeyi gölgede bıraktı.Karnınız aç olmasa bile gelin ve bunu tadın.

Tatlı sonrası çay ikramı ile bu güzel yemeği tamamladık. 1 kilo köfte 28 TL imiş. Biz yarım kilo köfte,2 çoban salata,1 ekmek kadayıfı ve 2 içecek için 25,50 TL ödedik. Bu yemek için gayet uygundur. Haftasonları köy kahvaltısı olduğunu da unutmayalım.
Mangalevi
İstanbul Yolu Erciyes İşyerleri Sitesi
Tekzen yanı 4.Cadde No:2
Macunköy Ankara
Telefon : 312 – 397 40 20
Ceyhun Atıf Kansu Caddesi No:96
Balgat Ankara
Share Button

MANGALEVİ – ANKARA için 4 yorum:

  1. Valla benim bu kilo ile köfte konusundaki tek geçtiğim yer burası. Geçenlerde Bolu Mangal Keyfi'ne gittim bunun yanında yavan kaldı. Ama kadayıfı denememiştim; ilk fırsatta… 🙂

  2. Nihayet ekmek kadayıfını dün tattım. Sanırım aldıkları yeri değiştirdiler. Özdilek (Afyon) sonrası bence tam bir hayal kırıklığı.

  3. ulumavi:

    Bugün öğlen arkadaş toplantısı için buluştuk. Köfteler gerçekten çok güzeldi ve salatalar da çok başarılıydı. Kadayıfı deneyemedi zamanımız kalmadı. Tıka basa karnımızı doyurduk, gelen hesap gerçekten çok hesaplı idi, inanamadık. Gerçekten tavsiye ederim.

  4. Your comment is awaiting moderation.

    Geçen günlerde aynı şekilde bende macunköy-kentpark şubesine gittim.Masalara otururken her yer ekmek kırıntısı idi.Sanırım en kötü mangalcı MANGAL EVİ olduğunu düşündüm.Seviyesiz garsonlar ve lastik gibi köfte ile buna emin oldum.Tüm mangalcılar gibi en iyi yönü ucuz fiyatları olsa gerek.Gerçi lastiğin kilosuna 20 tl vermek zoruma gitti ya neyse.Umarım böyle mekanlar kapanırda kaliteli mekanlar daha ön plana çıkar.İyi günler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014