29 Aralık 2011

BİZİM KEBAP TURAN CANSU – ANKARA

Oltu kebabın bende ayrı bir yeri vardır. Bu müthiş lezzetle Ankara’da tanıştıktan sonra  Erzurum’da da yeme şansım oldu. Her defasında artan bir performans ve iştahla yemeye devam ettim 🙂

Ankara’da bulunan 10 civarında cağ kebapçıların çoğunda yedim. Methini çok duymama rağmen Bizim Kebap sonlara kalmış. Bu ayrılığı daha fazla uzatmanın alemi yok diyoruz ve Gülveren’ doğru yola çıkıyoruz.

Bizim Kebap, Siteler’den Gülveren tarafına dönünce 200 metre ileride, sağ tarafta. Yol kenarında tabelası var ancak girişi binanın yan tarafından.

İç dekorasyonda kilim ve köy motifleri hakim. Sedirler oldukça rahat. Duvarlarda yöresel kıyafetler, kepenekler, mutfak malzemeleri var.


Masaya oturduktan sonra içecek siparişi veriyorsunuz. Burada sadece cağ kebabı var. Dolayısıyla yiyecek seçme durumu yok, sadece kaç şiş yiyeceğinizi söyleyebilirsiniz. Veya söylemezseniz siz dur diyene kadar tek tek gelir. En son şiş geldiğinde daha fazla istemediğinizi belirtmeniz lazım. Aklınızda olsun.

Siparişin ardından beklerken domates ezme, turşu, salata ve ekmek geliyor. Fazla yememeye özen gösterin!

Girişte sağ tarafta ateşi ve pişmekte olan eti görüyorsunuz. Cağ kebabı kuzu etinden yapılıyor. Kuzunun her yeri kullanılıyor. Sabahtan soğan, tuz ve karabiberle terbiyelenen et, odun ateşinde pişerken cağ adı verilen şişlere geçiriliyor ve kesiliyor.

Ve az sonra tabağınızda cağ kebabınız. Terbiyeli kuzu etinin odun ateşinde pişmesiyle ortaya harika bir lezzet çıkmış. Üstüne kekik ve biraz pul biber ekilerek çok daha zengin bir lezzet yakalanıyor.

Ben 3 şişte zor da olsa duruyorum. Sırada tatlı olarak kadayıf var. Aslında Erzurum’da kadayıf dolması olur. Kadayıfı duyunca açıkçası biraz kararsızlık yaşıyoruz ama sonunda 1 porsiyon isteyip tadına bakıyoruz. İyi de ediyoruz. Kadayıf enfes!! Buraya gelince kadayıf yemeden kalkılmaz!

Bizim kebap , cağ olarak Ankara’nın en iyilerinden bir tanesi, hatta belki de en iyisi. Yeri merkeze biraz uzak olsa da uzaktan gelenlerin pişman olmayacakları kesin. 4 kişi 10 şiş, 1 tatlı ve içecekler için 96 TL ödedik.

 

Notlar:

– Haftanın 7 günü açık

– Kredi kartları geçiyor, ticket,Sodexho ve benzerleri yok

– İç mekan oldukça geniş, çocuk arabaları rahatça girebiliyor

– 1-2 basamakla çıkılıyor, tekerlekli sandalye girişine uygun

 

Bizim Kebap Turan Cansu

Plevne Caddesi No:101

Gülveren Ankara

Telefon : 312 – 348 24 85

Share Button

BİZİM KEBAP TURAN CANSU – ANKARA için 9 yorum:

 1. teşekkürler bizle böyle güzel bir yeri paylaştığın için

 2. GERCEKCI:

  Herkes cağ kebabını duymuş ama ekmeği bilmiyor !

  Ankara’da nerede cağ kebabı yeseniz, yanında lavaş ekmeği gelir. Lavaş ekmeği, sıcak sıcak yerken iyidir; soğudu mu hemen sertleşir, sonra isteseniz de yiyemezsiniz.

  Halbuki Erzurum’daki ekmek tandırda pişirilir; 20-30 gün de de bozulmadan dayanır. Isıttınız mı şahane olur, ısıtmasanız da her daim lezzetlidir.

  BİZİM KEBAP’taki ekmek lavaş değil çok şükür !

  Orijinali gibi tandırda pişirilmiş olmasa da, lezzeti aynı !!!!

  Cağ kebabını, orijinal ekmeğiyle yemek lazım !!!!!!!!!

  Bunu da sadece bu kebapçıda bulabilirsiniz, en azından Ankara’da.

  (NOT: Sayın OBURCAN’a da duyururum; ekmek konusunu bir incelemenizi tavsiye ederim.)

 3. Udeh:

  Çok güzel…

 4. Emre:

  Oburcan bey ben en son 2011 yılında gittim buraya ve sürekli müdavimlerindendim cağda ankaranın en iyisi…fakat son 2 yıldır ankara dışında olduğum için 2 yıldır gidemiyorumdum nihayet tekrar döndük başkente arkadaşlarmdan duyduğuma göre gülveren bölgesi toki konutları için tamamen yıkılmış turan cansu hala yerinde duruyormu yoksa başka bir yere taşındımı yani yakın zamanlarda hiç gittinizmi? telefon ile aradım ulaşamadım bilgi verirseniz cok memnun olurum.

 5. emrullah:

  Bizim Kebab Turan Cansu’ yu Gülverendeki ve sitelerdeki mekanlarından tanırım. Turan beyle tanışmam 1983-84 yıllarına dayanır. Sitelerdeki dükkanın açılışı tarafımdan yapılmıştır.Ancak Ankaradan tayin nedeniyle ayrıldıktan sonra irtibatımız koptu.
  Şimdi buradan mesaj yoluyla irtibat kurmak istiyorum. Mail veya ulaşabileceğim bir telefon verilirse görüşmek istiyorum.
  Selamlar saygılar..

 6. emrullah:

  Az önceki mesajımda yazmayı istediğim fakat yazamadığım bir başka husus; O yıllarda Turan beyle Nizam Usta birlikte çalışıyorlardı. Nizam Usta gerçekten bu işin piri idi. Nizam Usta’ya da ulaşmak istiyorum. Bu konuda göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.
  Selam ve saygılarımla…

 7. isa:

  arkadaşlar mekana sürekli giderdim hatta tavsiye ederdim bir arkadaşım yemekten önce gelen ikramlardan da para alındığını söyledi asla böyle bir şey yapamazlar bize sormadan neden ücret alsınlar dedim ancak tekrar gittiğimde denemek için hiç bir şey söylemedim onlar gene soğan ezme turşu ve salata getirdi. hesabı istedim ve ödemeden sonra ikramlardanda mı para alıyorsunuz neden bilgilendir miyosunuz dedim garson hemen çıkışarak sadece 3 lira alıyoruz dışarda bunun bir tanesini beş liradan aşşağı alamazsın dedi ve şok oldum birdaha asla gitmem 3 lira çok para değil belki ama habersiz herkezden aldıklarını düşününce ticaretleri pekde dürüst olmuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014