12 Kasım 2009

TATLIDİL KÖFTECİSİ – ESKİŞEHİR

Bazılarına göre Eskişehir’in en iyi köftecisi Tatlıdil’dir.Bu konuda görüş bildirebilmem için tüm köftecileri denemiş olmam gerektiğinden dolayı şimdilik yazmıyorum. Ancak şu var ki 1932 yılında kurulması itibarıyla Eskişehir’in en tarihi mekanlarından birisindeyiz.
Tatlıdil köftecisi Köprübaşı’nda bir ara sokakta,ilk kurulduğu yerde devam ediyor.Küçük ama sıcak bir mekan.Girer girmez gelen garson 1 veya 1,5 porsiyon olarak siparişi alıyor.Tatlıdil’de genelde kendi üretimleri şıra içiliyor ama benim aram şırayla pek iyi olmadığından ben ayran diyorum.Ayrıca kendi yapımları turşuları da mevcut.
Biraz sonra,hatta şaşırtıcı derecede çabuk bir süre içinde,tabağımız masada!!

Kokusu süper ama bakalım içinden ne çıkacak?

İçinden enfes köfteler çıktı.Köfte çok lezzetli ve yumuşacık.Ama yanında verilen hafif kızartılmış ve köftenin yağına batırılmış ekmekler en az köfte kadar leziz.Bazı müşteriler,muhtemelen buranın müdavimleri veya işi bilen abiler diyelim, ekmekleri çok yağlı istiyorlar,haksız da sayılmazlar.
1 porsiyon nefis Tatlıdil köftesi ve 1 ayran 6 TL.Hem leziz,hem ucuz.
Tatlıdil Köftecisi
Çarşı içi Yandaş Sokak No:19
Eskişehir
Telefon : 222 – 234 75 24
Share Button

TATLIDİL KÖFTECİSİ – ESKİŞEHİR için 1 yorum:

  1. metinozdemir:

    Tatlıdil Köftecisinde bir porsiyon sade köfte için (yanında içecek,salata,piyaz,tatlı hiçbir şey olmadan. Yalnız ve yalnız bir porsiyon) 18,00 Lira aldılar. Civardaki köftecilerin fiyatlarını öğrenince 18 liranın anormal yüksek olduğunu gördüm. Sakın gidip kazık yemeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014