18 Nisan 2010

PİKOLET KOKOREÇ – ANKARA

Gençlik Caddesi dinamizmi ve lezzetleriyle her zaman ilgimi çeken bir yer olmuştur. Şimdi düşünüyorum da Gençlik Caddesi’nde yazdığım 5. yer burası. Hepsi de kendi alanında ( bunlardan 3’ü kokoreççi!! ) en iyilerden.
Pikolet ismini aslında tanıtmaya gerek yok ama yine de bilmeyen birileri kaldıysa onları bilgilendirmektir maksadımız. Adından da anlaşıldığı üzere esas ürün kokoreç. Yanında sebzeli tavuk , köfte ve midye dolma seçenekleri de mevcut.
Pikolet’in bahçesinde yer bulmak mümkün olmadığı için içeri geçtik , duvar dibine dizildik. Karşımızda kokoreç tezgahları. İçerinin kokusu tarifsiz. Üstümüze sinerdi sinmezdi tartışmasını yaşamadan başlıyoruz beklemeye ve baharat karışımlı bu güzel kokuyla ciğerlerimizi doldurmaya. Sigara içmediğimden benim ciğerlerin bayram etmesi de bu şekilde oluyor haliyle!!
Pikolet’te 2 çeşit kokoreç yapılıyor. Sebzeli olarak anılan bol domates ve biber ilavesi ile gördüğünüz sac üstünde pişiyor. Hafif sulu ve bol baharatlı. Benim hiç değişmeyen ve değişmeyecek tercihim.
Diğer model ise daha sokak tarzı olan ızgara. Bu da gayet güzel görünüyor ancak bunu bir başka sefer deneyeceğim.

Yarım sebzeli kokoreç 1 dakika içinde elime tutuşturuldu. Ekmeği sıcacık ve çıtır. İç tarafı kokoreçin sosu ile ıslanmış. Kokoreç ise baharatla birlikte daha da lezzetlenmiş. Olağanüstü bir şey. Yanında acı biberler , acı konusunda iddialı ve midesi sağlam arkadaşları bekliyor.

Bu kokoreç söylendiği kadar var , Ankara’nın en iyilerinden. Şimdi merakım Pikolet’in diğer lezzetleri olan sebzeli tavuk ve köfte. En kısa zamanda. Fiyatlar uygun , yarım kokoreç 7 TL , tam 9 TL.

Pikolet Kokoreç

Gençlik Caddesi No:101/C
Anıttepe Ankara
Telefon : 312 – 229 40 62
Share Button

PİKOLET KOKOREÇ – ANKARA için 27 yorum:

 1. merhaba
  sitenizi yeni keşfettim. sizi takipteyim.
  sevgiler
  gorki

 2. Merhaba, ben son gidişlerimde ızgara kokoreçinden çok memnun kalmadım. Fazla kurutuyorlar. Bu nedenle köftesini denedim. Eminim köftesini seveceksiniz.

 3. İlk fırsatta köftesinin tadına da bakacağım…

 4. Hayatımda hiç kokoreç yememiş biri olarak eşim beni oraya götürdüğünde kesinlikle yemem diyordum.İlk kokoreçimi Pikolette yedim.Yıllar geçti hala da gündüz, gece, gece yarısı demeyiz gider yeriz eşimle.Hatta benim için kokoreç yoktur Pikolet vardır.Bu arada köftesi de gayet güzeldir.

 5. Kokoreç konusunun ilgi görmesinden çok memnunum.Pikolet gibi bir yeri yazmakta ayrı keyifti hani.Köfte şart oldu artık,acilen denenecek!!!

 6. evcimen:

  benden de yeni bir kokorecci tavsiye…ankamall koctas cikisi tarafindan istanbul yoluna cikarken sol tarafta…pasanin yeri…izgara kokoreci mutlaka denemelisiniz…

 7. Orayi biliyorum. Listeye aldim, en kisa zamanda ugrayacagim… Tesekkurler

 8. abicim uzun zamandır beklediğim meşhur kavurmacı, fatih bakkalı, yaşar usta artık gitsen diyorum.

 9. Fatih sen de haklısın gidemedim ama bu aralar o kadar yoğunum ki,bu akşam Trabzon'dan 1 yerin yazısı geliyor.Yakında,söz!!

 10. Reis:

  Ben 16 senedir PROFÖSÖR kokorecin müşterisiyim 24 senedir hizmet veriyorlar lezzeti hep aynı deneyin görün

 11. ankaraguclufatih:

  Bugün tekrar siteni karıştırdık, ve kokoreç yemeye gittik, yanında bulunan hacı’ya gidecektik gançlik caddesindeki şube itfaiye meydanındaki gibi güzel değildir düşüncesiyle, pikolete gitttik gerçekten çok güzel, toplamda 7 kişiydik, 4 kişi kokoreç yedi, 3 kişide köfte yedi köfte yiyen arkadaşlardan da güzel yorumlar havada uçuşuyordu, ben denemedim ama yolunuz düşerse birde siz deneyin, pazar günü aile ile birlikte şaban usta’ya gidecez, siteyi büyük bir zevkle takip ediyoruz, sen gürme bizde senin öğrenciyiz.

 12. Tuğba:

  Pikolet; kokoreçte bir numara; Anlatılmaz yaşanır 🙂

 13. konuralp:

  Ankara’ya geldiğimde,5 gün boyunca peşpeşe ailece pikolete kokoreç yemeye gittik.Bugüne kadar yediğim en lezzetli kokoreç.Burayı tavsiye eden Ankaragüçlü fatih’e teşekkürler.İtfaiye meydanındaki Hacı’nın yeri ,geç gittiğimiz için kapalıydı ama Ankara’ya gelir gelmez buraya muhakkak uğrayıp kokoreçinin tadına Anakaragüçlüfatihle beraber bakacağım.

 14. efruzbey:

  sayın oburcan sadece sabit olan kokoreçcileri yazmış ve görüş bildirmişsiniz oysaki Ankarada seyyar en az 3,4 tane süper kokereç yapan mekan varki isterseniz paylaşabilrim siznle

 15. çağrısaraç:

  buraya aşkım eceyle gittik ve süper biyer

 16. ankaraguclufatih:

  Kendim tarafından denenmemiş bir yer olup, ismini çok gez duyduğum kokoreçci yeri abi, eğer yolun düşerse Eniştenin Yeri Abbas Usta’nın yeri – Yeni Batı Mah. 12. Cad. No: 58/B Batıkent adresi.

 17. eldor:

  bahçeliden pikoletin karşısına taşınan nöbetçi kokoreççi var birde. tüm ürünlerine o kadar güveniyorlarki beğenmeyen den para dahi almıyorlar

 18. Valmond:

  En iyisi eski Ankara kokoreçidir. Öyle sebzeli , soslu olmadan sacda değil mangalda ama kuzudan ve sadece mumbardan yapılma kokoreç , sırf mumbardan yapılma bir kokoreçe öyle baharata boğmaya gerek yoktur, yazık etmiş olursunuz ayrıca .Sadece kekik , pul biber ve tuz Şimdilerde ise çiftlik ve birçok yerdeki gibi baharata boğup bıçakla tık tık kesilerek kıymaya dönüşen kokoreç yapılıyor . Eskiden mangalda bütün pişen kokoreç ince ince kesilir iç tarafı yine mangada pişer halka dilimler şöyle bir dörde bülünüp ekmek arası yapılırdı. Tabi bu eski Ankara kokereçi Cebeci, Yenimahalle gibi eski semtlerde olurdu.Ankara kokereçini hatırlayan var mı bilmiyorum belki en son çocukken 20 sene önce yemişimdir. Onların yanında şampiyonmuş, pikoletmiş, kıtırmış, hacımıymış hikaye

 19. Gökhun:

  Anıtkabir’e yakınlığı dolayısıyla ve elbette ki Oburcan’ın önerisiyle bugünkü yemek molamızı burada verdik. (Önünde çoğu kez geçip de ilk defa geldiğimi saklamayacağım.) Ufacık bir yer bir kere. Salaş yerleri sevenlerin seveceği türden. Lezzete gelecek olursam, öyle tadı damakta bırakacak bir gücü yok. Benim her zaman yediğim ızgara kokoreçten pek de bir farkı yoktu açıkçası. Ha, bunu neden söylüyorum?! Madem bir isim yaptın, ayrıcalıklı olduğunu kanıtla. Çalışanların güleryüzsüz olması da cabası. Kısacası mekân, sıklıkla gidilmemesi gereken yerler listemdeki yerini aldı.

  Izgara Yarım Kokoreç: 9 TL
  Büyük ayran: 2 TL

  NOT 1: Sert eleştirdiğimin farkındayım, evet.
  NOT 2: Kıtır’ın kokoreçi daha mı güzel sanki?!
  NOT 3: Zevklerim imzamdan daha çok güven verir.

  • oburcan:

   Gökhun,
   bu güzel yorum için çok teşekkürler 🙂 Bu yorumlar çok değerli, sadece benim değil başka gidenlerin de fikrini yansıtması herkese daha iyi olacaktır.
   Selamlar

  • Barış Şenocak:

   Gökhun’a katılıyorum. Çalışanları çok kaba, kokoreç mi yedik dayak mı yedik belli değil! Ayrıca çok pahalı..!

 20. Barış Şenocak:

  Bugün gittim. Gitmez olaydım. Çalışanları çok kaba ve terbiyesiz. Ayrıca 2.5 TL’ye küçük ayran mı olur? Kesinlikle tavsiye etmiyorum. İlk ve son gidişim oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014