25 Mart 2010

PASTIRMACI FİKRET – KAYSERİ

Kayseri denince akla ilk gelen ürünler pastırma , sucuk ve mantıdır. Gidenlere sipariş verilir , sonra da “pastırma Kayseri’den geldi , gerçekten bambaşkaymış” tarzı konuşmalar yapılır. Kayseri’nin en ünlü pastırmacısı ise Fikret’tir. Kendi üretimi olan ürünler ve ünlü markaları satar. Şehirde faaliyet gösteren tüm pastırma ve sucukçular gibi vakumlu paketler içinde Türkiye’nin her yerine kargo ile göndermektedir. Sattığı ürünler pastırma , sucuk , mantı ve baharattır. Ben dün sipariş üzerine pastırma aldım , kilosu 45-60 TL arasında. Size tavsiyem sırt veya kuşgömü almanız.

Eğer satın almak çok hoşunuza gitmiyor ve “keşke evde kendi pastırmamı yapsam” diye düşünüyorsanız o da mümkün. Bir arkadaşımız evinde yaptı ve tarifini yayınladı , bence bloglar vadisinde son zamanların en orijinal yazısıdır.

http://maksatmuhabbetolsun.blogspot.com/2010/01/uygur-pastrma.html

Pastırmacı Fikret
Havuzlu Han 1/E
3. Noter Karşisi
Kayseri
Telefon : 352 – 222 30 72

www.pastirmacifikret.com

Share Button

PASTIRMACI FİKRET – KAYSERİ için 5 yorum:

 1. Teşekkürler Oburcan 🙂

 2. murat:

  Ben de 2 defa aldım buradan pastırma. Baya yoğun oluyor işleri, 40 dakikada aldım pastırmayı.
  Birşey dikkatimi çekti ama. orada 2 kişi çalışıyorlar. birisi diğerine ünlü’yü değil de şahini al dedi. (bilmeyenler için bunlar pastırma markalar) doğranmamış pastırmaların üzerinde bu etiketler var. Sordum: siz üretmiyor musunuz bunu?
  Dedi ki: imalatçılık ayrı satış ayrı. Peki neden ünlüsünüz o zaman diye sordum.
  Dedi ki: Bize geliyor bunlar,biz dinlendiriyoruz,ince doğruyoruz vs… birkaç birşey daha saydı onları unuttum.
  Bu arada bir fıkra anlatayım. Kayserilinin birisi pastırmasını kaybetmiş. Neden üzgün olduğunu sorduklarında. Pastırmamı kaybettim, ama kaybettiğime değil de doğramasını bilmeyenin eline geçecek diye üzülüyorum demiş. Yani doğramak çok önemli 🙂
  Pastırmacı fikret makine almış doğramak için ama makine ısındığı için pastırmanın lezzetini bozuyormuş, o yüzden tekrar elle doğrama işine dönmüşler.

  Fiyatlar 45-65 tl arası pastırma için. but pastırma 60, sırt ve kuş gömü 65.
  Sucuklar ise 30-32tl arası.

 3. ali:

  boşverin Fikret i..Kendimi bildim bileli Kayseri de pastırma ve sucuk konusunda uzman Başyazıcı dır. Bilmeyenlere duyrulur 🙂

 4. Her zaman Başyazıcıdan alıyordum Kayseri’ye gittiğimde Fikretten alacağım tavsiyeniz için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014