14 Aralık 2009

HALİMBEY – ANKARA

Halimbey’le yıllar oldu tanışalı. Bu zaman içinde pek çok kez görüştük ve her seferinde mutlu ayrıldık. Batıkent’te alt tarafında Cumhuriyet Ekmek fırını vardır ve orası da haftasonları pek çoklarının favori mekanıdır. Ama bugün konumuz Halimbey.
Öğlen yemeklerinde genelde çok dolu olur, iş dünyası burayı sever ve tercih eder. Izgara ve kebap çeşitlerinin yanısıra Çayeli kurufasulyesi , et haşlama vb. tencere yemekleri bulmak da mümkün.
Benim tercihim İskender oldu. Şunu belirtmem lazım, bu İskender Bursa tarzı değil. Ankara’da pek çok kebapçının yaptığı gibi Ankara dönerinin İskender formatında servis edilmiş hali. Orijinal lezzete uzak ama soslu ve tereyağlı döner de hoş oluyor.
Arkadaşım mantarlı kebabı tercih etti. Gayet lezzetliydi, malzemeler kaliteli, et güzel. Garnitürü zengin.

Diğer arkadaş Beyti kebap yedi. Beyti’de çok lezzetli. Soslu ve tereyağlı.

Dediğim gibi Halimbey her zaman bizi mutlu etti. Kebaplar 15-20 TL civarında. Deneyin , mutlu olun.
Halimbey Restoran
Ergazi 1.Cad. No: 107/A
Batıkent Ankara
Telefon : 312 – 256 45 11
www.halimbey.com.tr
Share Button

HALİMBEY – ANKARA için 2 yorum:

  1. serap:

    halimbey lezzetli ama çok pahalı

  2. şakir-can:

    halim bey, bir dostumun yakın akrabası; ondan dolayı birkaç kez gitme fırsatım oldu… gerçekten de kebap türünde ‘ne yapsa mükemmelini yapıyor’, çünkü her kebap için kendi özel ustasını bulunduruyor… yani sizin anlayacağınız cağ için ayrı, adana için ayrı, döner için ayrı, vb. devam ettirilebilecek örneklerle her çeşit için ayrı bir usta çalıştırıyor; eee tabii bu durum bir yandan tüm kebap türlerine ziyadesiyle lezzet katarken, diğen yandan fiyatlara da yansıyor… rakamlar orta gelir düzeyini biraz aşıyor, ama ankara’da bulunup da maddi imkânı yerinde olan birisi şayet herhangi kebap türünde bir şey yemeyi arzu ediyorsu, bence ilk seçeneği halimbey’dir… alt kattaki Cumhuriyet Lezzet Dünyası’ndan alacağınız baklava çeşitlerine eşdeğer bir lezzeti de ankara’da nadir bulursunuz, ona göre… ayrıca mevcut mekânın biraz daha ilerisine, istanbul yolu 30.km’ye (saray köyü mevkii) büyük bir şube daha açtılar geçen yıl (2011)…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014