10 Mayıs 2011

LYKIA LODGE KAPADOKYA OTEL – NEVŞEHİR

Lykia Lodge, eski adıyla Kapadokya LodgeKapadokya seyahatlerimizde kullandığımız bir oteldi. Uzun bir aradan sonra tekrar yolumuz düştü. Nevşehir-Ürgüp arasında merkezi konumu, büyüklüğü itibarıyla her zaman kolayca yer bulunabilmesi, çizgi üstü bir otelden beklenen standartlara sahip olması gibi avantajlara sahip.

İlginç mimarisi ile girişte dikkat çekiyor.

Standart odada LCD TV, kablosuz internet, klima, mini bar, vb. olması gereken herşey mevcut.

Otelde açık yüzme havuzu var. Kapadokya’da yüzme havuzu ne kadar kullanılır, o ayrı bir tartışma konusu, yapılmış işte. Yaz aylarında gidecek olanların aklında bulunsun!

Gelelim kahvaltıya. Çeşitler çok olmasa da yeterince vardı. Benim için en önemlisi peynir ve zeytin çeşitleri ve kalitesi. :Her ikisi de vasat düzeyde. Daha iyi olmasını beklerdim açıkçası. Ayrıca bal, reçel çeşitleri, helva, yoğurt, süt, salam, kurutulmuş meyveler, diyet büfesi de bulunuyor.

Krem ve labne peynirin bu derece bolca bulunduğu bir başka yer hatırlamıyorum!

Tüm bu kahvaltılıkların yanında krep,yumurtalı ve peynirli ekmek, omlet,sahanda yumurta gibi ek seçenekler de mevcut. Ebru  şefin yaptığı içi muzlu ve çikolatalı, üstü pudra şekerli krep kahvaltımın yıldızıydı. Teşekkürler Ebru şef , ellerine sağlık!

Lykia Lodge Kapadokya Otel, konsept olarak yarım pansiyon. Yani ödediğiniz ücrete akşam yemeği de dahil ama otele geç saatte girmem nedeniyle deneme şansım olmadı. Ancak hatırladığım kadarıyla oldukça başarılı bir açık büfesi vardı.

Fiyat vermem doğru olmayacak. Sezonsal olarak ve yaptığınız anlaşmaya göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. En iyisi arayıp fiyat almak.

Kapadokya seyahatleri için iyi bir konaklama alternatifi. Tekrar kalır mıyım? Muhakkak!

Lykia Lodge Kapadokya Otel

Ürgüp Yolu

Uçhisar yol kavşağı

Nevşehir

Telefon : 384 – 213 99 45

http://www.lykiagroup.com/kapadokya-kapadokya.html

Share Button

LYKIA LODGE KAPADOKYA OTEL – NEVŞEHİR için 4 yorum:

  1. Pingback: Kapadokya Oteller - CAPPADOCIA – CAPPADOCIA

  2. Bellek Kutusu:

    Krep muhteşem gözüküyor! 🙂

  3. Tuğçe:

    Akşam yemeği seçenekleri de çok iyi değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014