17 Haziran 2010

ZEYNEL İNEGÖL KÖFTECİSİ – İNEGÖL

Köfte dendiği vakit aklımıza gelen ilk 3 markadan bir tanesi Zeynel’dir. Köfte cenneti olan ülkemizin en güzel köftelerinden biri olan İnegöl Köfte ile ünlenmiştir.
Bursa dönüşü yolumuz İnegöl’den geçer de bu değerlendirilmez mi? Değerlendirmeye Bursa çıkışından başladık zaten 🙂 Bursa – Ankara yolu 20. km.’de , tepenin başında eskiden beri civar köylüleri yol kenarında meyve satarlar. Şeftali bol tabi , yanında kiraz , erik , çilek ve armut!!! Fiyatlar , pazardan ucuz!!

Meyve alışverişinden sonra İnegöl’de mola verdik. Zeynel’in bahçesi bu mevsimde süper.
Piyaz ile başlıyoruz. Malzemeler çok kaliteli ancak fasulye tuzsuz haşlanmış , epey bir tuz dökmek zorunda kaldık. Ama zeytinyağı , limon takviyesi ile nefis oldu.

Hem acı sevenlere , hem de başlangıçta ekmeğe sürmek için acı biber salçası leziz. İçinde az kekik var ve tadını zenginleştirmiş.

Eşimin tercihi İnegöl köfte. Görüntüye bakın ve kararı siz verin. Yediğim en güzel İnegöl köfte diyebilirim. Çok lezzetli , iyi pişmiş. Ne kadar sulu olduğuna dikkatinizi çekerim.

Ben karışık köfte istedim. İnegöl , kaşarlı ve acılı. Lezzet olarak en iyisi İnegöl doğal olarak. Acılı da harika. Kaşar , köfteye çok katkı yapmamış.

Acılı köfteye yakından bakalım.

Bu da İnegöl köfte.

Tatlı olarak sütlü kadayıfı tercih ettik. Gözümüz Kemalpaşa tatlısında da kaldı ancak kadayıftan vazgeçemedik. Kadayıfın sütle birleşmesi harika. Dokusu çok yumuşak ve tadı tam karar.

Zeynel , köftede doruk noktasıdır. Yurdumun diğer tüm köfteleri başımızın tacıdır , lakin İnegöl köfte o tacın incisidir. İnegöl’e gidemeseniz bile Bursa , İstanbul ve Ankara şubelerine uğrayabilir ve bu tadına doyulmaz köfteyi tadabilirsiniz.
Zeynel İnegöl Köftecisi
Organize Sanayi Bölgesi
5. Cadde No:1
İnegöl Bursa
Telefon : 224 – 714 94 50-51
Share Button

ZEYNEL İNEGÖL KÖFTECİSİ – İNEGÖL için 15 yorum:

 1. Anonymous:

  hain oburcan,zalim oburcan.amaaaa bu sefer nöbetçi değilim :)))bu arada mudanya herşeyiyle gerçekten güzelmiş.

 2. Anonymous:

  hain oburcan,zalim oburcan.amaaaa bu sefer nöbetçi değilim :)))bu arada mudanya herşeyiyle gerçekten güzelmiş.

 3. Anonymous:

  hain oburcan,zalim oburcan.amaaaa bu sefer nöbetçi değilim :)))bu arada mudanya herşeyiyle gerçekten güzelmiş.

 4. E biliyorum bu gece nöbetçi olmadığını,onun için yazdım. Bir daha nöbet gecelerinde yazmayacağım. Yıpratmak istemem :)))

 5. Oburcan, inegöl köfte candır be candır! Senin yüzünden bu seneki seyahat masraflarım tavan yapacak. Ankara'dan kopup kendimi yollara vurucam, o olcak sonunda. 🙂
  Köfteler harika görünüyor, orası ayrı. Ama meyve fotoğraflarına bayıldım. Çok güzel çekmişsin!

 6. Meyveler gerçekten harikaydı,söylemesi ayıp(ne biçim laftır bu da,ayıpsa söyleme değil mi!!) şeftali ve çileği anlatamam… Ama köfte can değil cancan'dı!!

 7. Al benden de bir köfteci
  Çanakkale istikametine doğru giderken Tekirdağ'ı 7 km geçince yolun sağında Serinoğulları.

  Birde yine Çanakkale istikametine doğru giderken, Keşan'ı 10 km geçince yolun sağında Kavaklı restaurant. Burada satır et yiyeceksin.

  Üzerine afiyer 3 gün önce ikisine de uğradım

 8. Sea:

  Merhabalar,
  Sitenizi yeni keşfettim, bir Bursalı olarak yorum yapmayı borç bildim 🙂 Öncelikle şu an Ankara’da yaşıyor olsam da Bursa’nın damak tadının bir başka olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.
  Zeynel’in, Orhan’ın ve daha bir çok İnegöl köftecisinin şube sayılarındaki artış bence köftedeki lezzeti azalttı. Ben size bir sonraki gidişiniz için öneride bulunacak olursam İnegöl’de çarşı içinde çiftefırınlardaki Besler İnegöl Köftecisi’ni denemenizi isterim. Kulaca salçası ve kızarmış ekmek ikramlarıysa iştah kabartır nitelikte. Hele bir de yoğurt isterseniz, işte o zaman keyfinize keyif katılır.
  Yemek üstüne içilecek kahve de likör yerine soda ile sunuluyor ama bu kadar kusur kadı kızında da olur diyorum ve tabii ki Afiyet Olsun!

  • oburcan:

   Deniz,
   siteyi bu kadar geç keşfettipin için bir cezamız olacak ama tavsiye etmen nedeniyle cezanı 5 yıl erteledik 🙂
   Çok teşekkürler. Yeni tavsiyelerini beklerim.
   Selamlar
   Oburcan

 9. mustafa tekin:

  Sevgili Oburcan;

  Daha birkaç gün önce yolumuz İnegöl\’den geçerken tavsiyen üzerine girdik Zeynel\’e. Ama malesef gerek görevlilerin tutumu, servisi gerekse de köftelerin lezzeti bizi hayalkırıklığına uğrattı. Sadece biber salçası geçer not aldı benden. 16 yıldır Müfettişlik yapan ve sürekli gezen biri olarak az çok lezzetten anladığım söylenebilir. Köfteler kayış gibi idi. Köfte uzmanı kızım bir ısırıkla bıraktı ve yemedi köfteyi. İş fabrikasyona dönmüş anlaşılan. İsim yaptı mı yan gel yat anlayışı çok hakim ülkemizde malesef. Bana Besleri tavsiye ettiler. Anlayacağınız Zeynel\’de aradığımızı bulamadık.

  • oburcan:

   Mustafa,
   ne yazık ki her işletmede zaman içinde hizmet kalitesinde değişiklikler olabiliyor. Sanırım burada da aynı şey olmuş. Düzelmesini diliyorum. Yorum ve güncelleme için teşekkür ederim.
   Selamlar
   Oburcan

 10. Junn:

  İnegöl çarşıda hacı Aziz i tavsiye ederim, son yıllarda eskisi kadar iyi olmamakla birlikte hala standardın üstünde diyebilirim.

 11. Ahmet Kolcu:

  Geçenlerde tavsiye üzerine ilk kez uğrama fırsatı buldum. Resimlerini görünce çok canım çekmişti doğrusu. İlk girişte güzel bir hava ağaçlık hafif bi esinti. Biraz da tereddütle girdim son yorumları okuyunca burdan. Karışık üstüne sütlü kdayıf yedim. Bence köftesi kayış gibi diyenler köfte yememişler. hayatımda yediğim en güzel köfte denebilir, kadayıf muazzam. yoğun bir zamanda gitmeme rağmen sağolsunlar servis açısından bi sıkıntı yaşamadım, elbet oluyordur ama bana denk gelmedi en azından. Sonuç olarak bence hala bahsettiğin kıvamı koruyor oburcan, tavsiye ederim 😀

  • oburcan:

   Ahmet,
   Zeynel yazım oldukça eski. Kötü bir yorum gelecek diye korktum ama beğenmene çok sevindim. O köfte gerçekten özel bir köfte, her zaman devam etmesi gerekir. Afiyet olsun. Sevgiler
   Oburcan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014