27 Haziran 2010

SUSURLUK TOST VE AYRAN EVİ – HENDEK – ADAPAZARI

Parkshop molamız sırasında ilk defa gördüğümüz Susurluk Tost ve Ayran Evi anında bizi Susurluk tarafına götürdü. Ayvalık ve Altınoluk’a gidenlerin vazgeçilmez mola yeri olan Susurluk , enfes tostu ve ayranı ile karnı tok olanların bile durup birşeyler atıştırdıkları bir yerdir.
Menüden en beğendiğimiz resim karesi chizza. Tabağa konduğunda doğru karar verdiğimiz anlaşıldı. Üstü peynir kaplı 2 kat tost. Peynir harika. Mihalıççık peyniri olduğunu öğrendik. Tostun en önemli özelliği ekmeğinin iyi pişmesi ve dışının çıtır olmasıdır. Bu ekmek çıtır çıtır , ekmek Susurluk’tan geliyormuş. İçinde özel domates sosu ve salam ile birlikte çok daha zengin bir tat.

Benim tercihim köfteli Susurluk tostu. Klasik tost içine hamburger köftesi boyutunda bir köfte ve domates sos konmuş. Tosta diyecek yok zaten , sosu ve köftesi de çok başarılı.

Susurluk Ayranı da efsanedir. Bol köpüklü ayranın lezzeti inanılmazdır. Bu ayran da gerçek Susurluk ayranı.

Susurluk Tost ve Ayran Evi artık bir zincir olmuş meğer. Tüm yurtta franchising sistemi varmış , ilgilenenlere buradan duyuralım. Ankara’da da henüz yok hani!! Menüde tost çeşitlerinin haricinde İzmir’in Kumru’su ve gözleme çeşitleri de var. Sıradışı bir tost ve ayran için burası adres burasıdır dostlar.
Parkshop Outlet
Hendek Adapazarı
Telefon : 264 – 615 25 41
Share Button

SUSURLUK TOST VE AYRAN EVİ – HENDEK – ADAPAZARI için 7 yorum:

 1. Harika görünüyo!!!!

 2. köfteli susurluk tostunu da ilk defa senden duydum.

 3. müthis görünüyor 🙂 cok canım cekti 😛

 4. Bülent Eken:

  sevgili oburcan, ben de ankaralıyım. gittiğin lokantaları, yazdığın yazıları takip ediyorum, bazılarını senden öğrenip onlara gidiyorum hatta 🙂 damak zevkimiz uyuşuyor. bu tost yazın da ağız sulandırıcı. muhtemelen senden kaynaklanmayan küçük bir yanlışı düzelteyim ama: tostta kullandıkları peynirin adı mihalıççık değil mihaliç’tir. mihallıççık, eskişehir’e bağlı bir nahiyenin ismidir. mihaliç peyniri ise, türkiye’nin belki de en karakterli peyniridir.. başarılar dilerim ve sana sevgilerimi sunarım..

 5. parkshopda otobüs mola verince karnım aç olmasa da saat gecenin bir vakti olsa da tadına bakmadan yapamadım:) pişman değilim:) köfteli tostu denedim ama ekmek ve peynirin lezzeti gerçekten de köfteyi geride bırakıyor. Ankarada hala bayilik açılmamış olmasına da şaşırdım. Bence işletmeciler bu alandaki boşluğu değerlendirmeli kendim için istemiyorum:)

  • oburcan:

   Ahmet,
   bildiğim kadarıyla Armada alışveriş merkezinin fast food katında vardı,kapanmadıysa. Bilgine
   Selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014