25 Aralık 2011

AĞAÇALTI – KAYSERİ

Ağaçaltı, Kayseri’de en sevdiğim yerlerin başında gelir. Zaman zaman yazdığım gibi, tek ürün satan yerleri severim. Yaşayabilmek için yaptıkları o tek yemeği çok iyi yapmaları gerekir. Hele ki uzun yıllardan gelen bir işletmeyse, Ağaçaltı gibi, 15 yıllık, orada kesin iş vardır! Sakın kaçırmayın.

Ağaçaltı yeni sanayide yer alıyor. 2 kısımdan oluşan iç mekan küçük olmasa bile her zaman dolu olduğu için beklemeniz gerekebilir. Veya masanızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Tek ürün var, sacda et kavurma. Girişte yer alan sacın içinde et kavrulurken görebilirsiniz. Kendilerine özel üretilen ekmekler arzuya göre yağa batırılarak yağlı şekilde alınabilir. Masada garson soğanlı veya soğansız şeklinde siparişinizi alır. Ve yanında kendi üretimleri ayran alıp almayacağınızı sorar.

Yemeğiniz kağıda sarılı halde gelir.

Soğanlı isterseniz şekil bu. Pul biberi ben serptim. Ayrıca masada acı biberler de mevcut. Sacda pişen dana eti yumuşacık. Tabi bu lezzette içine katılan az kuyruk yağının da etkisi olduğu muhakkak. Ama sonuç harika.

Yemek üstüne tatlı olarak 2 çeşit kadayıf var. Tahinli ve tahinsiz. Benim tercihim tabi ki tahinli.

Tahinli kadayıf  harika. İçinde hiç azımsanmayacak kadar tahin var. Ama tahinin kadayıfla birlikte lezzeti olağanüstü. Benzer birşeyi Giresun’un meşhur kadayıfçısında görmüştüm. Orada da kadayıfla fındık ezmesi karıştırılmıştı.

Ağaçaltı  olağanüstü eti ve süper hızlı servisi sayesinde yıllardır hizmetine devam etmekte. Ve gördüğüm kadarıyla her geçen gün doluluk oranını artırıyor. Kendilerine başarılar dilerim. Yarım ekmek arası et, tatlı ve ayran 10 TL.

Ağaçaltı

Yeni Sanayi
Gazali Caddesi No:50
Kayseri
Telefon : 352 – 331 29 93
Share Button

AĞAÇALTI – KAYSERİ için 8 yorum:

  1. Selçuk gündüz:

    buraya mutlaka gideceğim, şu an iptal durumdayım :)) bana köseoğlu çöp şişi anımsattı 🙂 sadece şiş ve tava farkı var 🙂

  2. Bengi Özkan:

    Kayseri benim baba memleketi ama bir defa gidebildim.
    Memleketimin eti güzel görünüyor. Ama ben en çok tahinli kadayıfı merak ettim şimdi, hiç yemedim….

    Oburcan, devam…

    Sevgimle,

    Bengi

  3. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim. Bu yazıya bu saatte denk gelmemeliydim.

  4. oburcan:

    Salih, üzgünüm 🙂

  5. onrm:

    lezzetine diyecek yok ama fiyat cok.
    yarin ekmek le doymuyorsunuz ama 2 yarim yemek yerine elmacioglu`nda 1.5 iskender yersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014