16 Kasım 2014

İNCEK SOFRASI – ANKARA

Son zamanlarda İncek’te 2. mekan keşfini de yaptık. İncek Sofrası yaz aylarında bahçesine gittiğim bir yerdi. Yemyeşil bahçesi hafta sonları için ideal yerlerden biriydi elbette. Kış aylarında ise içeride bambaşka bir hikaye yaratmışlar. Kendin pişir kendin ye formatı bir çoğumuz tarafından sevilir. Ne de olsa hepimiz çocukluktan itibaren piknik ve mangal ekürisiyle büyümüşüzdür. Mangalı nerede görsek yanına gider en azından ateşi bir kurcalarız. Yani sizi bilmem ama en azından ben böyleyim 🙂

İncek Sofrası, iç mekanda mangallı masalar yerleştirmiş. Burada mangalın yerleşimi çok iyi olmuş. Masanın tam ortasında durması arzu eden herkesin kendi önünde kendi etini pişirmesine imkan tanıyor. Bizde de durum aynen böyleydi.

Önce mezeler geliyor masaya. Klasik meze çeşitleri gayet yeterli.

Köpoğlu mancası ile başladık. Genelde sadece köpoğlu da denir ama mancasını da kullananlar var. Kızartması güzel. Yoğurdu lezzetli. Üstünde sosu da başarılı. Beğendik.

Acılı ezme de lezzetliydi. Acı severleri memnun edecek.

Atom artık her yerde bulunabilen bir meze haline geldi. Ama bu atom iddialı. Altta süzme yoğurdu harika. Üstünde acı biberi, yakılmış yağı ile eksiksiz!

Halep ezmesi her yerde bulunabilen mezelerden değil. İçinde susam ve ceviz var. Benim favorilerimden biri! Mutlaka denenmeli!

Arpacık soğanı  pişirilmiş, üstüne nar ekşisi gezdirilmiş.

Ve gelelim mangala. Bir süre sonra dışarıda tam kıvamına gelmiş kömürler getirilip mangalın içine dökülüyor. Mangal yağlandıktan sonra mantarlarla başlıyoruz. İçine az miktar tereyağı ve peynir. Bir süre sonra mantar pişiyor, peynir eriyor.

Ve gelelim etlere. Kuzu şiş son zamanlarda yediklerimin en iyisi diyebilirim. Üstelik terbiyesi yok. Arzu ederseniz sadece kekik serpiliyor.

Biftek ve tavuk şiş ile devam ettik. Bunlarda da terbiye yok. Gayet başarılı.

Köfte hakkında fazla söze gerek yok sanırım. Görüntüsü herşeyi söylüyor zaten.

İncek Sofrası, bu yeni konseptiyle başarılı bir değişiklik yapmış. İlla ki mangal yapmanız gerekli değil elbette. İstemezseniz masada oturup hiç bir şeye karışmadan yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ama bence esas espri burada. Mezeleri ve etleriyle ilgi gösterilmeyi hak eden bir mekan olmuş. Tebrik ederim.

Notlar

– Haftanın 7 günü 09:30 – 00:00 saatleri arasında açık

– Kredi kartları geçerli

– Fiyatlar ortalama seviyede. Mezeler 7 TL. Etlerin kilosu : kuzu şiş, pirzola ve biftek : 70 TL, tavuk şiş ve kanat 40 TL, köfte 50 TL. Serpme kahvaltı 25 TL

– Otopark mevcut

– Girişte  basamaklar var ancak çocuk arabası ve tekerlekli sandalye için ayrı bir yol mevcut

İncek Sofrası

İncek Mahallesi

Turgut Özal Bulvarı No:3

İncek  Ankara

Telefon : 312 – 460 11 47

                  535 – 568 11 00

http://www.inceksofrasi.com

Foursquare : İncek Sofrası

Share Button

İNCEK SOFRASI – ANKARA için 5 yorum:

 1. kumpanya:

  Sevgili oburcan,
  Sitede bir de enler köşesi yapsan mükemmel olurdu doğrusu
  En iyi Adana, en iyi balık, en iyi katmer vb
  Takipteyiz 😉

 2. adnan:

  Geçen ay oburcan tavsiyesi üzerine gittim.Mekan ve bahçesi özellikle çocuklu aileler için güzel ancak meze olarak sadece 2 çeşit vardı ki senin yazdıkların sonrasında meze beklentisiyle gittim. Köfte hayatımda denediğim en kötülerdendi.Diğer mangal etleride vasat ve sıradan bir sunumla geldi. Fiyata da bakacak olursanız hiç beğenmedim. Kuver yazmaları da cabası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014