27 Kasım 2011

İŞTAH KEBAP SALONU – ADANA

Adana’da bulunan arkadaşım T’nin şiddetle tavsiye ettiği yer İştah kebap salonuydu. Öğle yemeği için başka bir alternatif sunmadı bana. Saat 3 civarında kapandığı için elimizi çabuk tutmamız gerektiğini de söyledi. Birlikte şehir merkezinde, bilinen adıyla kunduracılar çarşısına yakın yerde bulunan İştah’a gittik.

Küçük ve salaş bir mekan. Sadece öğle servisi olması nedeniyle çok kalabalık. Üst katta bir yer bulduk.

Mekan sahibi Cemil bey aynı zamanda şiir yazıyor. Duvarlar şiirleriyle dolu. Ben en çok Adana kebabına yazdığını beğendim. Birşeyi bu kadar seven birinin onu kötü yapması mümkün değil.

Siparişimizi verir vermez masaya yeşillikler, soğan  ve domates ezme geldi. Domates ezme burada da çok başarılı. Bu Adana seyahatimde çok iyi ezmeler yedim, hepsi harikaydı.

Arkadaşım kendisine Adana, bana Jet kebap söyledi. Jet kebap aslen Adana ama 1,5 porsiyon. Altında etin yağını içine çekmiş ince pide ile gelen Adana enfes. Acısı çok fazla değil, lezzeti olağanüstü. İçinde kendini hissettirecek kadar kuyruk yağı var. Lezzetli etle birleşip, kömür ateşinde pişen bu kebap Adana’da yediğim kebapların en güzellerinden bir tanesi.

Kebapta çeşit istemedik. Adana’dayız, Adana kebabımızı yedik kalktık. İştah bence Adana’nın en iyi 3 kebabından birini yapıyor. Yolu bu tarafa düşenlerin kesinlikle kaçırmamaları gereken bir yer. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Teşekkürler T.

 

İştah Kebap Salonu

 (322) 359 32 94

Share Button

İŞTAH KEBAP SALONU – ADANA için 7 yorum:

 1. bahar:

  offffff, çok canım çekti…

 2. Ohhhh,

  Adana’ya gidilmiş, kebaplar yenilmiş ve “top three” yapılmış.

  Ay o jet kebapda aklımız kaldı.

  İşini severek yapanlar her zaman YES. Bravo sana Cemil Usta. Kim tutar seni Adana’da.

  Sevgiler,

  Bengi

 3. Kaan:

  Güzelmiş
  burayı bilmiyordum
  Eline saglık
  İlk fırsatta gitmeli

 4. Adana’da kebap yemek gibisi var mı yaaa!! Sırf kebap yemek için otobandan çıkıtığımız hatırlıyorum ben küçükken:D hayır obez değilim:D ve hayır annemle babam da şişman değil:D:D iştahlıyız işte aman!:D
  Kenara not edildi mekan bir dahaki o tarafa yapılacak seyahatler için:D

  • oburcan:

   Hande,
   iştah kebap salonu çoğu Adanalının bile bilmediği bir yer, tam bir gizli hazine. Şiddetle tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014