16 Aralık 2009

MİS KEBAP – SİVAS

Mis Kebap , Sivas seyahatlerimin döner yeme noktasıdır. Buralarda döner denince akla Mis Kebap gelir. Akşam saatlerinde işi bitirip yorgun argın Mis’e geldim. Amacım 1 porsiyon döner, biraz tatlı yiyerek enerji toplamak ve otele gitmek. Ancak kötü bir sürpriz ; döner bitmiş. Sivas köftesini öğlen yedim. Kalanlar içinden tercihim dana şiş oldu. Tabağım geldiğinde ne kadar doğru bir tercih yaptığımı anladım. Görüntü süpersonik!! Etin üstünde hafif bir terbiyesi var,çok lezzetli. Çatal etin içinde kayıyor,yumuşacık. Lezzeti inanılmaz güzel. Bu eti yedikten sonra şimdiye kadar neden her seferinde döner yedim diye kendime kızmadım değil yani!!!
Bu güzel etin üstüne tatlı şart oldu. Burada 1 çeşit tatlı var, havuçdilimi. O da harika. İçi ve üstü fıstık dolu. Kenarında kaymak. Tam bir lezzet ve enerji bombası. Günün tüm yorgunluğunu aldı.

1 porsiyon dana şiş , 1 tatlı ve 1 içecek 13 TL. Bu yemeğe feda olsun. Yolu Sivas’a düşenler bunu kaçırmasın.
Mis Kebap
Rahmi Günay Caddesi
Sivas
Telefon : 346 – 223 52 44
Share Button

MİS KEBAP – SİVAS için 8 yorum:

 1. todor:

  baba bu nasıl bir döner yaa, muhteşem. hiç araştırma yapmadan gitmiştim sivasa, galiba seninle bir ara konuşmuştuk ama aklımda kalmamış. foursquare sağolsun, meydandaki lokantanın adı neydi, meydan kebaptı galiba, oturmuş orada sebzeli sivas kebabını bekleyip, suratsız garson ve suratsız işletmeciye içimden saydırıken, foursquare den bir check in yapayım dedim o sırada orada gördüm mis kebap diye, 2 tane yorum vardı, ertesi gün basıp gittim ilk gün (seni okumamıştım) geç gittim döner kalmamıştı, mecbur sivas köfte yedim öyle muhteşem değildi, ertesi gün (senin yazını okumuştum bu sefer) öğlen gidip döner yedim, muhteşemdi üstüne havuç dilimi oohhh, sıcacık geliyor ve kaymak takviyeli, daha sonraki gün zaten elemanlarla kanka olmuştuk bu sefer tavuk şiş üstüne baklava (fıstıkları iri çekilmiş, sıcak ve üstün kaymak), son gün bitişi dayanamadım tekrar dönerle yaptım, bir dahaki gelişime şiş denerim artık. o kadar tıklım tıklım olmasına ve deli gibi bir sirkülasyon olmasına rağmen temiz, leziz, güleryüzlü ve makul fiyatlı hizmet veren işletmecileri tebrik ederim.

 2. dogukan:

  bir ankaralı olarak ankara dönerinden daha iyi döner yediğim tek yer, sivas köftesiyle boşa zaman harcanmamalı (sivaslılar kızacak bana) havuç dilimi baklava ile son nokta konulmalı…
  not: oburcan ben ce birdahaki ziyaretinde döneri de göster takipçilerine,
  selamlar,

 3. sami:

  Birgün döner almak üzere mis kebapa gittim sıra çoktu bende siparişlerimi verdim beklemeye başladım tabi bu aradada işyerindeki bu kalabalığa karşı paketlemede bulunan işyeri sahibinin bir yandan paketleme yaparken biryandan çevresindeki eksikliklerin giderilmesi için saga sola emirler vermesi benim çok hoşuma gitti bu arada döner ustasının paketleme yaparken dönerin yanık olduğunu gören beyaz saçlı iş sahibi hemen olaya el koyarak ustaya yanık dönerlerin toplanmasını ve kaç porsiyon döner olduğunu terazide tartısının yapılarak akşam bu yapın dönerin ücretinin döner ustasından kesileceğini kasaya bildirmesi bu işyerinin nekadar disiplinli çalışdığının bir simgesidir. Bu yönden işyeri sahiplerini tebrik ediyorum ve işlerinin bu başarıyı disiplinli bir şekilde takip edilmesine borçlu olduklarının bilincinde olduklarını gözlemledim.Sivasın Aksu tarafına bir şube açmalarını öneriyorum çünki yenişehir tarafında böyle bir işyerine ihtiyaç var bunu araştırmaları tavsiye ediyorum. Özel Hastane , Üniversite ve yeni yerleşim alanları mevcut kule evler ve özel hastane arasında bir yerde şube açmanızı arzu ediyoruz.

 4. Mehmet:

  Akşamüstü gidebildik buraya.Şansımız varmış ki , dönerin sonuna yetişebildik. Alt katta bir masa boş yer varmış şansımıza. Sanırım yediğim en güzel burasıydı.Pazar günüde gidemedik kapalı oluyormuş.Personel için ve Sivas esnafı için güzel bir uygulama. Gönül rahatlığıyla gidip döneri yiyebilirsiniz , üzerine havuc dilim baklava kaymaklı falan oy canım çekti gene. Ama şansımıza tatlıda bitmiş ama, alt kattaki garson arkadaş sağolsun , bir tane buldu getirdi. Sanırım o da scak servis ediliyormuş yemek üzerine ama , biz soğuk yedik. 5 kişi bir tatlıya girince pek yorum yapamıyorum ama güzel olduğu belliydi tadına bakınca. Köy yoğurdu da süperdi bu arada , hepimizin hoşuna gitti. Sıcak tabakta gelen domateste güzeldi , güzel bir yemek oldu bizim için. Sanırım tek olumsuz yönü , çok kalabalık olması. Tamam biz grupla gittik , gırgır şamata dönere konsantre olma yorum yapma derken , bize ses gürültü pek sorun olmuyor ama , yalnız giden biri sanırım bu durumdan şikayetçi olabilir. Bizimle ilgilenen alt kattaki personele teşekkürler , iyi niyetiyle bizim sorularımıza cevap verdi gerçekten. Bol kazançlar dileyelim buradan Mis Kebap ailesine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014