06 Ekim 2010

LİDER PİDE – İSTANBUL

Lider  Pide yazısını 2 Mart 2009 tarihinde bu blog’un ilk zamanlarında yazmışım. Bu tarihin öncesinde ve sonrasında hemen hemen her İstanbul seyahatimde , toplantı sonrası , yol öncesi , İstanbul’a varış , ayrılış gibi değişik zamanlar ve bahanelerle Lider Pide’nin enfes pidelerinden yeme şansım oldu. Bu gece yine bir toplantı sonrası tam kadro Lider Pide’deyiz.
Çeşit az ve öz ; peynirli , kıymalı , kavurmalı ve karışık. Kalabalık olunca tüm çeşitler masaya geliyor , şanslıyız yani!!
Bu benim siparişim. yarım açık yumurtalı peynirli , yarım kapalı yumurtalı kıymalı. Tabi üstlerinde eriyen Vakfıkebir tereyağı!! Kolot ve tel peynir karışımı harika. Üstünde yumurta ile daha da güzel.

Kıyma , yumurta ve tereyağının birleşimi mükemmel. Pidenin üst kapağını kaşık olarak kullanarak yemeye başlıyorsunuz. Daha sonra alt tarafı. Lezzetinden sual olunmaz , hakiki , öz , has , mis Karadeniz pidesi…

Bu da 1 porsiyon içinde 1,5 porsiyon yumurtalı kavurmalı. Bunu yiyen de bir insan evladı 🙂 Kelimelerle anlatmak lüzumsuz. İşte size pide…
Pideseverlere Lider pide için tavsiyem içi 1,5 porsiyon olacak şekilde sipariş vermeleri. Fiyatlar şöyle ; peynirli 10 TL , kıymalı 11 TL , kavurmalı 12 TL , karışık 13 TL. 1 porsiyon normal insanın karnını doyurur ama gözü doyar mı bilemem 🙂
Beni bilenler bilir , Karadeniz’de de çok gezerim. Şunu kesin olarak yazıyorum ; Lider Pide , Karadeniz bölgesi dahil olmak üzere Türkiye’de en iyi Karadeniz pidesinin yapıldığı yerlerde ilk 3 içindedir.
Lider Pide
Tepeüstü Mahallesi
Poyraz Caddesi No:36
Ümraniye  İstanbul
Telefon : 216 – 415 59 55
Share Button

LİDER PİDE – İSTANBUL için 6 yorum:

 1. Kaan:

  Kavurmalının tuzu nasıldı? Son yediğim Kavurmalı kaşarlıdan sonra 2 saat kendime gelememiştim.

 2. Çok tuzlu değildi açıkçası ama yine de o kadar et yedikten sonra hararet oluyor insanda 🙂

 3. ooff ooofff ne kaaaa güzellerrrrr

 4. Abicim 6-7 senedir İstanbuldayım, daha bir türlü kısmet olmadı Lider'e gitmek :((
  Geldiğinde haber ver mutlaka beraber gidelim

 5. Tamam,gelecek sefer söz 🙂

 6. ülker:

  girişte park ücreti ödemiyoduk şimdi gidince park ücreti alıyolar hangi restoranta böyle bi olay var lider pideye soruyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014