16 Ağustos 2010

KÖFTEBABA – ANKARA

Köfte çoğumuz için candır. Biftek , bonfile , kanat , kaburga , kol , gerdan vs. herşey tamam ama iyi bir köfteyi hiçbir şeye değişmeyenlerdenseniz bizdensiniz demektir.
Ankamall AVM içindeki Köftebaba’da yemek yemeyeli uzun zaman olmuştu.  Dün annemin ısrarıyla tekrar denemeye karar verdik.
Köftebaba konum olarak 1. katta , eski ve yeni kısımların arasındaki geçiş koridorunda yer alıyor. Yan tarafının tamamen cam olması nedeniyle son derece aydınlık ve manzarası güzel. Ankara’da bir yere manzarası güzel yazınca bazı İstanbullu dostlardan hafif alaycı mesajlar alıyorum , “Ankara’da ne manzara var da güzel diyorsun” veya “o gördüğün televizyondur , dışarı baksana” gibi 🙂  Canım biz de boğaza bakıyoruz demedik herhalde , Ankara kalesine bakıyoruz işte!!!
Köftebaba temelde köfte ve bifteği İskender formatında servis ediyor. Altında pide , üstünde domates sos ve tereyağı ile. Bunun yanında ızgara çeşitleri ve ısrarla vurguladıkları ve hakkında olumlu sözler duyduğum künefe de mevcut.
Biz karışık spesiyal kebap istedik. Köfte ve ince kesilmiş biftek birarada. Köfte yumuşak. Başlangıçta baskın tereyağı lezzetinden dolayı bir İskender tadı gelse de köfte kendini hissettiriyor. İnegöl’e yakın bir lezzeti var. Beğendik. Biftek te güzel ama gelecek sefer benim tercihim köfte olacak.

Bir tabakta hem köfte hem de İskender hissiyatını yakalamak hoş oldu ve yemek hoşuma gitti. Bundan sonra gidilecekler listemde Köftebaba’da var. Fiyatlar makul , köfte ve ızgara çeşitleri 10-12 TL civarında , ayrıca çorba ve salata da mevcut. Künefe hakkında bilgisi olanlar paylaşırlarsa sevinirim. Deneyemedik ve aklımızda kaldı.
Ramazan’da iftar için hazırladıkları özel bir menü yok ama iftar için cazip bir alternatif olduğunu söyleyebilirim.

Köftebaba
Ankamall AVM  1. Kat
Ankara
Telefon : 312 – 541 21 42

Forum Mersin AVM
Mersin
Telefon : 324 – 331 51 98

Optimum AVM
Eryaman  Ankara
Telefon : 312 – 280 41 86
http://www.koftebaba.com/

Share Button

KÖFTEBABA – ANKARA için 5 yorum:

 1. E:

  Bursa'nın pideli köftesi bu anladığım kadarıyla. Bursa'da Kayhan'da yenir. Ankara'da da bundan iyisi olmaz sanırım.Ama siz Bursa'ya gitmiştiniz,tekrar giderseniz Kayhan'a uğramanızı öneririm 😉

 2. Kayhan'ı bilirim , gelecek sefer kesin!!

 3. earl:

  Köftebaba’nın köftesi gerçekten de başarılı. Gerek kokusu, gerek görüntüsü, gerekse de lezzeti ile beş duyumuzun çoğuna hitap ediyor. Künefeyi denemeye fırsat olmaması büyük şanssızlık olmuş bence. Köftebaba’nın künefesine midemde yer ayırabilmek için zaman zaman köfteden feragat ettiğim olmuştur. İlk fırsatta bu lezzetle buluşmanızı tavsiye ediyorum. Hem kaymaklı hem de kaymaksız hali ayrı birer keyif sunuyor insana.
  Bu arada söz köfteden açılmış iken, İstanbul Tuzla’daki Filizler Köftecisine de ne yapıp edip mutlaka yolunuzu düşürmenizi öneririm. Gerçekten hem mekan hem de lezzet olarak başarılı buluyorum kendilerini.

 4. BULENT. Efe:

  Arkadaslar eryaman optimun da devamlı yemek yiyoruz.evet hem üründen hemde hizmetten çok memnun kalıyoruz .15/4/2012 saat 20:17 köfte yemek icin ankamall daki koftebaba gittik ama gitmez olaydık.hizmet sıfır salata eksimis köftelerin ici pişmemiş icecek söyledik ama getiren yok. İsitme sahipleri isitmenize sahip çıkın emek vermissiniz ama, hizmet yok ANKAMALL KOFTEBABA % 0 ……AMA OPTİMUN KOFTEBABA% 100. Sirket yetkileri isterseniz fiş gonderebilir

 5. alca:

  yıllardır müptelası olduğum bu mekanın 2 hem ankamall hem optimum şubelerinin mahvolduğunu gördüğümü bildirmek isterim. hem ürün hem hizmet ikisinde de rezaletti. başka adresler çoğaldı neyse ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014