24 Mart 2013

DÖNERCİ HACIBABA – ANKARA

Dönerci Hacıbaba Erzurum merkezli bir dönerci, kuruluşu 1964. Şimdiye kadar Erzurum dendiği vakit Cağ kebabı hatırlardık, demek ki döneri de varmış. Etin güzel olduğu her yerde güzel döner olabilir diye düşünerek içeri giriyoruz.

Girişte sağ tarafta döner karşılıyor bizi. Dönerin içinde yağ olmazsa olmaz elbette ama bu dönerde büyük yağ parçaları gözümüze çarpıyor. Ankara dönerlerine göre daha büyük yağ parçaları takılmış, bakalım nasıl olacak.

İç mekan büyük ve temiz. Ankara’nın gelişen bölgesi Cevizlidere’de bir binanın alt katında yer alıyor.

Masaya önce salata ve pişmiş soğan geliyor. Çok geçmeden döner de masada. Dönerin üstüne reyhan serpilmiş, değişik olmuş, reyhanı çok severim, dönere yakışmış. Çok mu gerekli derseniz değil ama değişik bir tat katmış. Büyük yağ parçaları burada da göze çarpıyor. Bayanlar için sıkıntılı bir durum olabilir. Et Erzurum’dan geliyormuş, koyun ve dana karışımıymış. Et lezzetli ama terbiyesi Cağ kebabı tarzı yapıldığı için kendimi Cağ kebabı yer gibi hissettim, bende döner hissiyatı uyandırmadı. Biraz da fazla pişirilmiş.

Erzurum’un meşhur kadayıf dolması burada da olmazsa olmaz elbette. Kadayıf dolma güzel, iyi kızartılmış, şerbeti de kararında. Beğendim.

Dönerci Hacıbaba, döner memleketi Ankara’ya Erzurum’dan gelmiş ve Ankara dönercilerinden değişik bir döner yapıyor. Eti yağlı seven benim için bile yağlı sayılacak bir et sunuluyor. Tadı değişik ama bende çok iz bırakmadı açıkçası. Bu kategoride Ankara’da işi zor. 100 gram döner 15 TL fiyatı ile orta üstünde kalıyor.

Dönerci Hacıbaba

Cevizlidere Caddesi No:25

Balgat Ankara

Telefon : 312 – 474 25 25

ANA SAYFA


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Hacıbaba

Share Button

DÖNERCİ HACIBABA – ANKARA için 16 yorum:

 1. İpek:

  saygıdeğer oburcan,

  sana üç dönerci önereceğim. birincisi tepe prime da şubesine rastlayabileceğin özler döner. esas yeri etlikteymiş. ikincisi de bestekar sokakta her öğlen dolup taşarken hacıyolu sokağa taşınan süha nın yeri. süha nın yeri yalnızca haftaiçi ve öğle saatlerinde açık. 5 kuşaktır dönercilermiş. üçüncüsü: kızılay avm nin içindeki butcha. burayı istanbullu özgür şefin bir yazısından gördüm… şimdi aklıma geldi tepe prime daki butcha da da döner olabilir ama aynı yerde özler varken steakçi de yemem döneri… bir ankaralı olarak şimdilik üç adres veriyorum 🙂

  • oburcan:

   İpek,
   çok değerli tavsiyeler,çok teşekkür ederim. 3’üne de uzun zamandır gitmedim, bir döner turu yapmanın zamanı gelmiş anlaşılan.
   Selamlar
   Oburcan

 2. isocan:

  bence peçenekten sonra ankarada yenilebilecek en güzel döner. Kadayıf dolmasını ise çok beğenmedim. Fiyatlar biraz daha ucuz olabilirmiş .

  • oburcan:

   İsocan,
   açıkçası benim için ilk 5’e bile girmez ama her görüşe saygımız var. Yazıyı okuyanlar bu yorumları da okuyacaklar ve kendi kararlarını verecekler. İşte zenginlik budur!!!
   Selamlar
   Oburcan

 3. murat:

  Peçenek çıtayı çok yükseltmiş..

 4. Valmond:

  Bu dönerin kıymetli tarafı kıymasız yapılması Artık kıymasız döner yemek Ankara’da imkansız hale geldi. Odun ateşinde bir de pişirselermiş güzel olurmuş. Yağda yaptıkları hata aralara homojen olarak yerleştirmek yerine bütün bütün kalınca koymuşlar. Yoksa normal yediğimiz dönerlerde inanın görüntüye göre söylüyorum daha fazla yağ var özellikle son yıllarda yağı abarttılar. ama pastırma inceliğinde ara katlara koydukları için insanlar farketmiyor..,

  • oburcan:

   Valmond,
   aynı şeyi düşünüyorum, homojen dağılması lazımdı,bu şekilde hem görüntüsü hem tadı etkileniyor.

 5. Ahmet:

  80’li yıllarda çocukluğumda Ankarada yediğim dönerin müthiş aromasını şu anda hiçbir yerde bulamıyorum.Ankara için benim sıralamam; 1.Peçenek 2.Özler Döner 3.Yıldırım Aspava şeklinde.
  Ayrıca bu güzel paylaşımlarınız için de teşekkürler.

 6. Valmond:

  İyi yerler hala var tek tük de olsa ama artık yazmıycam güzel ankara döneri yapan yerleri burada yazılanlara ek olarak bozuluyor bence… Özler döner hakikaten iyi ama bence övüldüğü kadarda değil. Yağı kullanmayı bildiği için lezzenlendiriyor etten ziyade yağın tadı ön planda.

 7. Şengel:

  Çok lezzetli bir döner olduğunu düşünüyorum. Özellikle reyhan çok güzel bir aroma katmış, Erzurumlu bir arkadaşımız vasıtası ile gittik ve müdavimi olduk. Yağı beni hiç rahatsız etmedi. Farklı bir tarzda döner arayanlara muhakkak tavsiye ederim. Bu arada sitenizi yeni keşfettim Ankara’da fark etmediğimiz mekanları denememizi sağladı. Çalışmaların için çok tesekkur ederiz Oburcan.

 8. turan topbaş:

  zaten normal döner 2 birim dana tranç eti, 1 birim kuyruk yağı içerir. yağsız döner olmaz olsa da kupkuru boğaza takılıp kalır herhalde.

 9. Halim:

  bugün gittik. bu döner değilki. döner böyle olmaz. koca koca yağ parçaları insanı rahatsız ediyor.
  benim gözümde döner, Özge Pikniktir. Eskiden bir de sakarya da hoşta nın karşısında kemer piknik vardır. dönerciler bunlardır.
  kadayıf dolması ise orta.

 10. Avni ayrek:

  Dönerini övenleri hiç iyi döner yememiş varsayıyorum. Kömürde değil gazda pişmiş, porsiyonu düşük, beklenen kuzu eti aroması da pek yok.
  Ankara’da nazım usta, özler, cici, peçenek, mutlu varken sadece bir kere denemek yetebilir.

 11. Mutluhan:

  Mekan kapanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014