18 Mayıs 2010

BİZİM OLTU KEBAP – ANKARA

Eşsiz lezzetlerimizden Oltu (Cağ) kebabın Ankara temsilcilerinden birini daha ziyaret ettik. Ben ve güzel insan Güven. Zaman zaman kendisinden bahsetmişimdir. Eskiden aynı şirkette çalışırdık kendisiyle , derken yollarımız ayrıldı. Lakin mühim değil , çünkü gönüllerimiz bir. Blog’umuzun sıkı takipçisi , hatta bazen danışmanı ve yol göstericisidir. En son Mantıcı isimli efsaneyi Güven keşfetmiş ve bizlere armağan etmiştir(merak edenler eski cüzlerimize bakabilir 🙂
Bizim Oltu Kebap , Balgat’ın üst kısmında yer alır. Civarında özel şirket , bakanlık , parti merkezi vs. gibi insanların yoğun olduğu birimler olduğu için öğle saatlerinde gidilmesi çok tavsiye edilmez.
Söylemeye gerek olmasa da söyleyelim , adı üstünde , Oltu kebap. Başka bir şey yok yani. Sipariş alırken sadece ne içeceğiniz soruluyor. Hemen salatamız geldi. Salata güzel.
Bizim Oltu’ya gelmeyeli uzuuun zaman olmuştu. Bu arada ilk şiş masada. Ben biraz yağlı buldum. Bu kebabın yapımında en önemli aşama etin 1 gece öncesinden terbiye edilmesidir. Terbiyesi de biraz az geldi. Ama yine de lezzetli denebilir.

Oltu kebap yendiği zaman adettendir , tatlı olarak kadayıf dolma gelir. Kadayıf dolma gayet güzel , tadı yerinde.

Oltu kebap , yurdumuzun diğer yörelerinin kebaplarına(İskender,Adana) göre daha az yaygındır ve daha az bilinir. Ancak bence lezzet olarak onlardan eksiği yoktur. Bu yüzden herkese bu tarifsiz lezzeti denemesini öneririm. Ancak Ankara’da daha iyi örnekleri var , blog’da da mevcut. Fiyatlara gelince , 1 şiş 7,5 TL , doymak için en az 2 şiş yersiniz.Salata , ayran , tatlı derken kişi başı 25 TL’yi bulur. Afiyet olsun.
Bizim Oltu Kebap
Ehlibeyt Mahallesi
5. Cadde No:22/B
Balgat Ankara
Telefon : 312 – 472 98 37
Share Button

BİZİM OLTU KEBAP – ANKARA için 11 yorum:

 1. Anonymous:

  Sayin Oburcan, Kiz Kulesinden Oltu kebapciya hizli gecis yapmissiniz,vallahi bravo 🙂

 2. Amacımız hızlı geçişler zaten 🙂 Bakarsınız yakın zamanda tekrar İstanbul'dan çıkarız!!

 3. Hey Maşallah Canım Çekti

 4. Damağımın suyu akacak 🙂 işkence yapmayın

 5. Sevgili Uğur ,

  amacımız işkence yapmak değil , sadece gideceklere yardım etmek , bilgi vermek 🙂

 6. ali ihsan:

  o şişe 7,5 TL vermek hiç akıl karı değil. çünkü 4 şiş rahat yenebilir ki 30 TL eder, feci pahalı.
  30 TL ye gidin 4 porsiyon döner yiyin protein komasına girin.

 7. Raistlin:

  Cağlar lezzetli ancak hizmet berbattı. İçimden masayı garsonun kafasına geçirmek geldi. Garson efendi nasıl servis yapılır öğrenememiş olacak ki bana yapacağı servisi masanın diğer tarafından diğer arkadaşlarımı rahatsız ederek bide bi müsade edin diyerek yaptı, Çağları tabaklarımıza atar gibi koydu, hizmet çok acayipti. 3 kişi 12 Cağ, Ayran, ezme ve bir kadayıf dolmasına 121 TL hesap ödedik. Lezzet iyi olmasına rağmen böyle kazma garson çalıştıran bir yere tekrar gitmem.

  • oburcan:

   Raistlin,
   güzel bir noktaya değinmişsin. Lezzet peşinde koşuyoruz ama lezzeti bulmuşken böyle aksaklıklar insanı mekandan soğutuyor. Tekrar gittiğimde kendilerine söyleyeceğim.
   Selamlar
   Oburcan

 8. hüs:

  Hizmet yorumu mekana karşı soğumama sebep oldu. Yakın zamanda gitmeyi düşünüyordum lakin emin olamıyordum. Her şeye rağmen gidilmesini tavsiye eder misiniz?

  • oburcan:

   Bizim Oltu yazısının üstünden oldukça uzun zaman geçmiş, bu arada hiç gitmedim açıkçası. Geçen zaman içinde işletmelerde hizmet anlayışı iyi veya kötü yönde değişebiliyor,devirler oluyor. Şahsen git derim,ama dönüşte yorumunu da buraya yazarsan çok sevinirim. Bizi güncelemiş olursun.
   Selamlar

 9. hüs:

  Bugün gittim ve gittiğime pişman oldum. 3 gün önce rezervasyon yaptırmıştım, işte çarşamba iftar saatinde geleceğiz şeklinde. Tam yerini bulamadım (bu arada iftar 19.55’te benim adamları aramam ise 19.59) aradım “benim rezervasyonum vardı şuan şurdayım işte nasıl gelebilirm” şeklinde öğrenmeye çalışıyorum derken karşımdaki kişi
  -Beyefendi biz siz gelmeyeceksiniz diye düşündük o yüzden şeyaptık falan filan…. derken tüm yerlerinin dolu olduğunu söyledi en sonunda ve malesef kusura bakmayın şeklinde sürekli bişey söylüyordu.
  – E nasıl olur daha 4 dakika geçmiş trafikten anca fırsat bulup gelebildim hemen nasıl başkasına verirsiniz öyle şey mi olur… gibisinden o sinirle ağzıma geleni söylerken sonra bi saniye dedi ardından başka birisi geçti telefona. O da aynı biçimde tekrar baştan girdi yerimiz yok vs. konuşurken ben yine aynı cevapları verirken tekrar bi saniye dedi, bir kaç dakika bekledim ve telefon kapandı. 3 kez aradım açmadılar, sonunda 4.de açtılar en sonunda (oraya gittiğimde öğrendiğim üzere) işletme sahibi açtı telefonu, ayarlamaya çalışıyoruz şuan siz gelin tamamdır dedi. Neyse dedim, o kadar uğraştık bari gidelim tamam.
  Ayırttığımız yer normalde bahçedeyken bize şuan verdikleri yer iç kısımda kuytu köşe bir yerdi. O sırada sakin olmaya devam ediyorduk.
  Çorba ister misiniz dedi, bir garson geldi. Tabi alalım, dedik. Bir on dakika geçti ve iç kısımda mutfaktan sorumlu bir kişi sürekli bizim masaya bakıyordu, farkettim, en sonunda bi komi gönderdi aynı kişi “efendim çok özür dileriz kusura bakmayın çorbamız kalmamış” dedi. O anki ruh halini düşünebilirsiniz insanın o kadar olaydan sonra. Kalkalım gidelim şeklinde delirirken kız arkadaşım ikna etti tamam oturalım neşemizi bozmayalım dedim. Tamam direk şişleri alalım dedik. Ve onu başarıyla gerçekleştirebildiler, düzgün bir biçimde getirdiler. Tatlı ve çay söyledik yemeğin ardından. Tatlı geldi, bitti, götürdüler, çay anca o şekilde geldi ve geri gönderdik.
  Özetlemek gerekirse; garsonlar ve hizmet anlayışı konusunda hiç mi hiç başarılı bulmadım, vasat ve daha altı. Hala sinirli olmamın da bu yorumda katkısı olduğunu düşünüyorum. Belki ramazan ayında değil de başka zaman gitsem de farklı olabilirdi; ama artık bir kez daha oraya gideceğimi hiç mi hiç düşünmüyorum. Tek başarılı oldukları nokta kebap sanırım, oltularına diyeceğim yok, lakin bu çalışanlarla o lezzeti heba etmezler umarım. Bir de ezmelerinin tadı yerindeydi, kıvamı güzeldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014