19 Ocak 2015

BİZİM KÖFTECİ 2 – ANKARA

Daha önce ziyaret ettiğimiz efsanevi Bizim Köfteci‘nin şubesindeyiz bu defa dostlar. Şaşmaz’ın karşısında Yeni Başkent Sanayi sitesinde bulunan Bizim Köfteci 1998’den beri    o civarın en ünlü ve en lezzetli mekanlarının başında geliyor. Merkez, ana yolun  arkasındaki sokakta bulunmakta iken daha sonra açılan şube ana yolda ve köşede bulunuyor. Şubenin farkı ürünlerin  sadece ekmek arası servis edilmesi, tabi biraz daha az çeşit bulunması.

Nurettin abimizin oğlu Cesur’un yönetiminde olan 2. Bizim Köfteci aydınlık ve ferah bir mekan. Yaz aylarında açılan brandalar sayesinde açık havada yemek daha keyifli oluyor elbette. Yakın zaman önce o meşhur Bizim Köfteci döneri de burada servis edilmeye başlandı. Bunu da müjdeli bir haber olarak verelim.

Döner aynı döner. Dana etinden yapılıyor ve içinde kıyma yok. Bildiğimiz öz kıymasız Ankara döneri!!

Dönerin yanında bulunan ızgarada köfteler kömür ateşinde pişmekte. Burada Oburcan kardeşinizin fotoğraf ustalığını da takdir etmenizi rica ederim. Alevi ne güzel yakalamışım ama!! Tabi ben o fotoğrafı sizlere en iyi şekilde sunabilmek amacıyla çekim yaparken ızgaracı arkadaşı işinden birazcık alıkoyduğumdan dolayı damlayan yağlardan alev aldı ama neyse. Olayı hasarsız atlattık!

Tavuk ile başladık. Yumuşacık ve kararında baharatlandırılmış tavuk enfes. Hiç tavuk yemeyene de yedirir hani. Aman dikkat, biberler acı olabiliyor!!

Çeyrek ekmek arasına köfte ile devam edelim. Burada ekmeğin içinin de ızgarada hafif hafiften kızartıldığına dikkatinizi çekerim. Köfteye söylenecek siz yok. Baharatlı, yumuşacık, leziz bir köfte.

Ve döner. Bence Bizim Köfteci döneri Ankara’nın en iyileri arasında ön sıralarda gelir. Ekmek arası ve soğanlı yendiği zaman daha bir güzel oluyor gerçekten. İşin sırrı elbette et kalitesinde ve terbiyesinde. Ustalık da burada işte!

Bizim Köfteci zaten tanıdığımız, bildiğimiz ve çok sevdiğimiz bir mekandı. Şubesi de aynı şekilde sevgimizi kazandı. Bilinen lezzetlerine burada da devam ediyorlar. O tarafta oturanlar, çalışanlar burayı bilirler de , benim gibi yolu düşmeyenler, uzakta olanlar bile bu lezzetler için gidebilirler.

Notlar

– Pazar hariç, 09:00 – 19:00 saatleri arasında açık. Sabahları çorba servisi ile başlıyor

– Kredi kartları ve tüm yemek fişleri geçerli

– Otopark sorunu yok

– Döner yemek isteyenler mutlaka 14’ten önce gitmeli. 14’ten sonraya kalma şansı çok az

– Döner 13 TL, köfte ve tavuk 9 TL. Bunlardan başka biftek ve ciğer de mevcut

– Basamaksız girişi ile çocuk arabası ve tekerlekli sandalye girişine uygun

Bizim Köfteci

Yeni Başkent Sanayi Sitesi

Ergazi  Ankara

Telefon : 534 – 924 21 81

Foursquare : Bizim Köfteci

http://bizimkofteci.com

Share Button

BİZİM KÖFTECİ 2 – ANKARA için 3 yorum:

 1. Serdar YILDIRIM:

  Merhaba Oburcan,
  Dün öğle arası Başkent Sanayi Sitesi’nde küçük bir işim çıkınca ve açlık başıma vurunca senin bahsettiğin Bizim Köfteci aklıma geldi. Tabi küçük bir hata yaparak ana caddeye bakan yerin merkez olduğunu sanarak içeri girdim ve burasının sadece ekmek arası yapan şube olduğunu farkedince biraz hayalkırıklığına uğradım. Ama sonra o enfes ızgara kokusu burnuma gelince ilk bulduğum boş sandalyeye oturdum. İçeri girdiğimde saat öğlen 12’yi geçiyordu ve gerçekten çok popüler bir mekan olduğu etrafta boş yer olmamasından belliydi. Klasik esnaf lokantaları gibi ince uzun masalara karşılıklı oturup yiyorsunuz ama karşınıza yemeğini düzgünce yemek yerine iştahınızı kapatan bir şekilde yiyen birisi oturunca, açıkcası biraz soğuyorsunuz mekandan.
  Herneyse, ben her zaman kebapçıda kebap, dönercide döner ve köftecide köfte yenmeli diyen birisi olduğumdan hiç düşünmeden bir köfte ekmek siparişi verdim. Yemek sonrası mesaiye devam etmem gerektiğinden soğan koymamalarını söylemeyi de unutmadım. 7-8 dk sonra köfte ekmeğim ve içeceğim önümdeydi. Benim dışımda herkes ayran içiyordu ama açık vaziyette plastik bardaklarda sunulan bu ayran çok cazip gelmediği için tercihimi kutu içeceklerden yana kullandım.
  Köfte ekmeğin oldukça başarılı olduğunu söylemem gerekiyor, sanırım soğanlı olsaydı daha da bir lezzetli olabilirmiş. Ancak müşteriye sormadan içine tıka basa doldurdukları pul biber ve kekik köftenin lezzetini biraz arka plana itmiş. Keşke sipariş alırken soğanı sordukları gibi bunu da sorsalardı diyemeden geçemeyeceğim.
  Neticesinde ekmek arası köfte ve yanında bir kutu meşrubata 11,50 TL vererek mekandan ayrıldım. Sanırım bu mekanla ilgili daha gerçekci yorumu, senin diğer yazında bahsettiğin arka sokaktaki merkez şubede yemek yedikten sonra yapmak gerekiyor.
  Saygılarımla.

 2. Boris:

  İflah olmaz bir döner meraklısı olarak bu mekanı denemem gerekiyordu kesinlikle. Geçen cumartesi öğlen vakti fırsat yaratıp sırf burası için Koru’dan kalkıp geldim. (Daha önceki denememde eşim diğer mekanı denemekten çekindiği için içimde ukte kalmıştı) Paket döner ve tavuk denedim, saat 1 buçuğa doğru mekan boş bile sayılırdı o nedenle 2’de döner biter kaygısı olmasın, bence akşama kadar bulunabilir gibi. Gelelim yemeklere! Döner gayet güzel, ekmeği de kendilerine özel belli, tavuk da gayet bol ve lezizdi. Tavsiye olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014