15 Haziran 2014

AYDOĞAN PİKNİK – ANKARA

Kimin tavsiye ettiğini hatırlamıyorum ama Aydoğan Piknik uzun zamandır gidilecekler listemdeydi. Bir Pazar günü öğleden sonrasında eşimle birlikte acıkan karnımız ve çayır çimene yayılma arzumuzu dinleyerek Aydoğan Piknik‘e gittik. Çok bilinen ve kolay tarif edilebilecek bir yer olmadığı için Foursquare’den yararlandık ve sağolsun bizi kapısına kadar hatasızca götürdü.

Çayyolu’ndan İncek’e çıkarken 2. ışıklardan sola, Beytepe köyüne doğru dönünce ve yaklaşık 200 metre sonra yapılmakta olan sitenin yanından tekrar sola döndüğünüzde yaklaştınız demektir. Aydoğan Piknik az ileride, sol tarafta yer alıyor.

Ağaçların arasında sessiz, huzur dolu bir mekan. Doğayla başbaşa kalınca insan daha bir yavaşlıyor ve sessizleşiyor. Böyle alanları büyük şehirlerde bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Bulduğumuz yeri iyi değerlendirmemiz ve korumamız şart. Koca koca siteler iyice yakınına gelmiş. Yakında yerinde bulamayabiliriz malesef.

Neyse, biz şimdiki haline bakalım. Hamak bile var. Daha ne olsun!

Menü yok, sorduk, kahvaltı varmış elbette, hem de haftanın her günü, sadece haftasonu değil yani. Mantı var elbette ve gözleme çeşitleri, sac kavurma. Bence yeterli. Gözleme çeşitleri bol, hatta Foursquare yorumlarında mantarlı çok tavsiye ediliyor, aklınızda bulunsun.

Doğaldır ki Mantı istedik. Miktarı yeterli. Yağı biraz fazla kaçmış olsa da lezzeti güzel, sosu da öyle. İçinin kıyması da leziz, biraz fazla pişmiş,onun dışında gayet leziz bir mantı.

Gözlemeler elde açılmış, sacda pişmiş, üstüne yağ da sürülünce enfes bir hal almış. Patlıcanlı gözleme enfes. İç malzemesi bol, patlıcan gayet lezzetli, hafif acılı. Herkesi fazlasıyla mutlu edecek bu gözleme.

Peynirli gözlemeyi de beğendik ama patlıcanlı bir başka güzel.

Aydoğan Piknik, doğal ortamı ve lezzetleriyle bizi çok mutlu etti. Haftasonları kafa dinlemek ve uzun saatler vakit geçirmek için güzel bir ortamı var. Çocuklar çayır çimende  oyun oynar. Herkes kafasını dinler. Unutmadan önemli not : isterseniz mangalı yakıp yanınıza getiriyorlar, kendin pişir kendin ye yapılabilir.

Notlar

 – Haftanın 7 günü açık

– Kredi kartı yok, sadece nakit!!

– Fiyatlar normal. Mantı 12 TL, gözlemeler 10 TL, semaverde çay da içebilirsiniz

– Girişi basamaksız, çocuk arabası ve tekerlekli sandalye için uygun

Aydoğan Piknik

Beytepe Köyü çıkışı

Beytepe  Ankara

Foursquare : Aydoğan Piknik

Share Button

AYDOĞAN PİKNİK – ANKARA için 4 yorum:

 1. Aykut:

  Merhabalar çok beğendim , kolay gelsin.

 2. nuray erkek:

  tavsiyenize uyarak haftasonu Aydoğan Pikniğin yolunu tuttuk. Biraz meşakkatli bir arayıştan sonra nihayet yerini bulduk ve biraz şaşırmadık desek yeridir. Ben fazla beklentiye girmiş olmalıyım ki daha geniş bahçesi olan çocukların rahat rahat koşuşturabileceği bir yer hayal etmiştim. Tabii bir de şehir kalabalığından olabildiğince uzak. Neyse efendim uzatmayayım ilk hayal kırıklığını geçiştirdikten sonra, mekanda kendimize gölge bir masa bulabilmeyi başardık ve oturduk. 10-15 dakika sonra garson geldi ve biz özellikle kahvaltı için gittiğimizden kahvaltı sipariş ettik. Tabii ki yanında çay 🙂 Bir de patlıcanlı gözleme tavsiye edildiği için patlıcanlı gözleme söyledik. Siparişi alan arkadaş 5 dakika sonra geldi ve “maalesef kahvaltı kalmamış, yeniden hazırlanıyor yarım saate falan hazır olur, hazırda gözleme var size sadece gözleme getireyim isterseniz” dedi. Biz de açıkçası gözleme yeriz diyerek gittiğimiz için kabul ettik ve patlıcanlı ve kıymalı gözleme istedik. Tabii kahvaltının olmazsa olmazı bir demlik de çay. Arkadaş 10 dakika sonra elinde iki gözleme ve iki ayranla geldi. “Patlıcanlı gözleme de bulamadım, çay da kalmamış ben de size peynirli gözleme ve ayran getirdim” deyince ben de sigorta attı tabii. Sabah sabah zaten o kadar aramışım, hadi kahvaltı yok çay yerine ayran getirdim ne demek yahu. Sanki öğrenci yemekhanesindeyiz de adamlar elinde ne kaldıysa bizi doyurmaya çalışıyor gibi bir muamele oldu açıkçası. Çok sinir olduk ve gelenleri de geri göndererek mekandan ayrıldık. Sonra oranın hemen yakınında gizli bahçe diye bir yere girdik rastgele. Aynı konseptte bir bahçe orası da. Oturduk, 15 dakika sonra kahvaltımız, patlıcanlı gözlememiz ve çayımız geldi. Hiçbir aksaklık da yaşamadık. Ankara piyasasına göre de oldukça makul bir fiyat ödeyerek ayrıldık.

  • oburcan:

   Nuray,
   yaşadığınız kötü duruma çok üzüldüm. Tekrar gittiğimde kendilerini uyaracağım. Gizli Bahçe’yi de kaydettim, orasyı da deneyeceğim.
   Selamlar
   Oburcan

   • Serkan Küçük:

    Gizli Bahçe her hafta iş arkadaşlarımızla öğlen yemeğine gittiğimiz bir yer, açıkçası kalabalık olduğu saatlerde çok beklersiniz çünkü bir aile işletiyor ve hizmet çok hızlı olamayabiliyor, gözlemeleri el açması değil ama patates kıyma kaşar kombinasyonları güzel oluyor. Kahvaltısı güzel denemenizi tavsiye ederim. Bahçesi de koşup oynayacak kadar büyük sayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014