29 Ocak 2010

GELİK LOKANTASI – TRABZON

Gelik , Trabzon’un kalbi olan Uzun sokakta bulunur ve lezzetli yemekleri ile yerli yabancı herkesin ilgi odağıdır. Girişte yer alan yemekler aç olmayanı bile acıktıracak cinsten. Günlük yapılan yemekler arasında patlıcan kebabı , güveçte kurufasulye , tas kebabı , pilav , tavuk haşlama , dolma , orman kebabı ve daha sayamadığımız birçok çeşit var.
Kurufasulye buralarda pek meşhur olan Çayeli.

Önce bir salata aldık. Trabzon’da incecik doğranmış bu yeşil salatayı seviyorum.

Uzun zamandır Gelik’e gelmediğim için ve hafızamı tazelemek amacıyla önce karışık tabak istedim. İçerisinde kurufasulye , patlıcan , dana pirzola , tas kebabı ve pilav var. Hepsi olağanüstü ancak pirzola bence en güzeli , tek kelimeyle muhteşem. Gelecek sefer yemek çeşidini azaltıp miktarı artırarak yemek en doğrusu olacak. Ben tekrar pirzola diyorum!!!

Gelik’in girişinde yemeklerin arka tarafında odun ateşinde döneri de vardır ve en az yemekleri kadar beğenilir. Dolu dolu gelen ilk tabağın ardından döneri yarım porsiyon söyledim. Bu bölgenin etinin tadı kesinlikle harika ve bunu hissediyorsunuz. Üstüne odun ateşinin isli tadı gelince bayılana kadar yemek kaçınılmaz oluyor.Bir dahaki sefere işim zor , seçim yapmak zorlayacak.

Gelik lokantası Trabzon’da illa ki ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor dostlar. Son yılarda Trabzon’a gelen yerli turist miktarındaki artışı çok net olarak gözlemliyorum. Gelenler burayı mutlaka denemeli.
Gelik Lokantası
Uzun Sokak No:48 Trabzon
Telefon : 462 – 326 24 45
Share Button

GELİK LOKANTASI – TRABZON için 2 yorum:

  1. Kemal:

    Eh işte ….

  2. Geçen ay Trabzon da uzun sokakda gezerken ‘ Gelik lokantasının önünde durup Yemekleri seyre daldım ‘ İçeri girip Lezzetleri tatmamak ne mümkün ‘ Kavurması , Pazı sarması ve bugüne kadar hiç bir yerde görmedeiğim muhteşem İç pilavı doyumsuzdu ‘ Yemek çeşitlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz ‘ Buradaki lezzetleri mutlaka tatmanızı öneriyorum;Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014