09 Aralık 2009

DÜRÜM SARAYI – ANKARA

Ofisimin bulunduğu Bakanlıklar ve yakınındaki Kızılay bölgesinde öğlen yemekleri için gidilecek çok yer olmasına rağmen gitmeye değecek yerler açısından sıkıntı çektiğimiz arkadaşlar arasında hep şikayet konusu olmuştur. Bu şikayetlere ilaç gibi gelecek bir mekandayız.

Girişte çok etkileyici bir mangal görüntüsü sizi karşılıyor. Ayran hemen masanıza geliyor.
Masa çok çabuk bir şekilde yeşilliklerle donatılıyor. Domates ezmenin acı biraz fazla ama benim için no problem,harika bir şey bu…
Salata da çok başarılı.
Ben sadece ana yemeği söyledim,diğerleri gelmeye devam ediyor.Lahmacun ve içli köfte harika,sadece bunlardan 1’er tane daha yiyip yemeği bitirebilirim. İşletmenin sahipleri Adıyaman’lı imiş.Ana yemek olarak onların tavsiyesine uydum ve Adıyaman tava söyledim.Çok iyi bir seçim oldu. Adıyaman tava muhteşem.Eti çok lezzetli ve yumuşacık.Bahartı tam karar,hafif acılı.Şiddetle tavsiye ederim.Bunun dışında tabi ki tüm kebap çeşitleri mevcut. Orgazmik bir yemek oldu.Yemeküstü çayımı da söyledim.Keyfime diyecek yok. Hesap 15 TL. Bu kadar yemeğe ve bu lezzete helal olsun. Kızılay ve civarındakiler için çok iyi bir alternatif burası.Lütfen gereken ilgi ve alakayı gösterelim.

Dürüm Sarayı

Sümer Sokak No:15/A

Kızılay Ankara

Telefon : 312 – 418 74 74

Share Button

DÜRÜM SARAYI – ANKARA için 7 yorum:

 1. Bizim de sık sık tercih ettiğimiz bir yer.hatta nerelerden bahsetmişsiniz diye bloğunuzu incelerken eğer burayla karşılaşmasaydım özellikle önericektim.eğer ciğer seviyorsanız ciğer şişini de deneyin derim.

 2. Durun sarayi eski ofisime yakindi, kolayca gidebiliyordum. Ofisi tasiyinca zorlasti. Peki, yorum icin tesekkurler. Baska? Ozellikle gitmedigim yerlerden :)))

  • Valmond:

   şu an gidememekle pek bir şey kaybetmemişsiniz. Şu an cidden vasat bir yer Adıyaman tava da yok artık. Fiyatlar kalitesine göre yüksek bir porsiyon kebap + ayran 20 tl. Mutfaktan gelen pis kokular ise insanı yediğine pişman ettiriyor.

   • oburcan:

    Valmond,
    Dürüm Sarayı’na gideli 2 yıldan fazla oldu sanırım. Yazılar da zaman içinde güncelliğini yitiriyor tabi. Bu nedenle yorumlar, yazının güncel kalması için çok önemli. Teşekkürler, selamlar

    • vectra:

     böyle yerlerdeki en büyük sıkıntı biraz meşhur olduklarında biraz iş yapıp para kazandıklarında kalitelerinin düşmesi. burasıda öyle. diğer örnek için. bkz:çukurağa sofrası

     • oburcan:

      Vectra,
      zaman içinde mekanlar gibi yazılar da eskiyor. Bu yüzden oraya gidenlerin yorum yazmaları çok önemli. Yazıları güncel tutmak ancak bu şekilde mümkün oluyor. Çukurağa örneğine tamamen katılıyorum. Bir anda müthiş popüler oldu,sıkıntılar başladı,önüne geçemediler. Yorum için teşekkürler.
      Selamlar
      Oburcan

 3. goktug ersan:

  izzeti ikramlarında hiç bir problem yok masa maşaallah full yanlız menü denen bir şey yok sıralıyorlar bir kaç bir şey ve neyi kaça yiyorsunuz belli değil ramazan münasebetiyle maşallah fiyatlar kabarık 2 ikişi 3 dürüm ve ikramlarla 63 64 arası para verdik 80 de dese vereceksiniz para kısıtlıysa gidilcek yer değil..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014