14 Haziran 2015

BOTECO BISTRO – ANKARA

Boteco Bistro, ofisime yakın olması nedeniyle öğle yemeklerinde, akşamları iş çıkışında veya hafta sonları sık kullandığım bir mekandır. Ortamını ve enerjisini severim. Lakin sadece yemek ve lezzet odaklı giden bu blogda yer alma sebebi son zamanlarda mutfağında gördüğüm gelişme. Ne zaman gittiysem çok memnun kalktım. O zaman bir yazı yazmak şart oldu.

Tavuk kaplama kızarmış tavuk. 2 çeşit pane harcı ile yapılmış. Baharatlı ve oldukça zengin bir lezzete sahip. İçinde tanıdık bir lezzet var ama ne olduğunu bir türlü çıkaramadım. Kızartması da iyi yapılmış. Gayet iyi bir atıştırmalık.

Hamburger, Boteco’nun ana ürünlerinden değil ama asgari noktayı yakalmış. Et miktarı oldukça tatmin edici. Eti hafif baharatlı. Hiç olmamasını tercih ederdim lakin bazı yerler müşterilerden gelen genel istek üzerine baharat kullanıyor. Bu onların tercihi. Ekmeği susamlı ve yumuşak. Mantarı ve sosu ile zengin bir hamburger. Her türlü olur.

Cafe de Paris soslu bonfileyi arkadaşımla paylaştık. Ve ne yazık ki arkadaşımın isteği üzerine eti çok pişmiş istedik. İstediğim bir durum değil ama elden bir şey gelmez. Ama önerim ve tercihim etin orta pişmesi. Bonfile iyi ama çok pişmenin etkisiyle istediğim kadar sulu değil. Cafe de Paris sosu başarılı sayılır. Yancılar lezzetli. Aslında bu tabakta bu kadar yancı olmaz ama olana da neden olmuş denmez, mama lezzeti iyi. Çok doyurucu bir tabak!

Bak ama bu tavuğu biraz anlatmadan geçemeyeceğim. Bir kere görseli çok iyi. İnsan bakarken karnı doyar gibi oluyor! Üst katta kalın patates ve Jack sos var. Alt kat ise yıkılıyor. Soya sosunda sotelenmiş ıspanak enfes. Tavuğun üstünde domates sos var, çok başarılı. Benim yaptığım gibi 1 parçada ıspanak, tavuk ve sos alırsanız tadına esas o zaman varabilirsiniz. Boteco’nun imzası olabilecek kadar kuvvetli bir yemek. Aferin Boteco, ellerine sağlık ustanın!!!

Tatlıda Boteco spesiyali oldukça hafif ve lezzetli bir alternatif. Benim aram bisküvili ve karamelli tatlılarla pek hoş değildir ama gayet hoş. Benden geçer not aldı.

Browni benim için hassas bir konudur. Her ne kadar tam istediğim browniyi hala bulamadıysam da bu browni o yolda iyi bir kilometre taşı olabilir. Yan kesitten görüntüsüne bakılınca lezzetini anlamak mümkün.

Boteco Bistro, güzel ortamını daha kuvvetli yemeklerle desteklemeyi bilmiş. Bence çok doğru bir hareket. Sadece akşamları gidip sohbet ederken bir şeyler içilecek mekan formatından çıkmış ve günün her saatinde gidilebilecek ve lezzetli bir menüye sahip mekana dönüşmüş, ki benim en sevdiğim mekan formatıdır. Ankara için bir kazanç olarak görüyorum. Tebrikler

Boteco Bistro

Bülten Sokak No:9

Kavaklıdere  Ankara

Telefon : 312 – 467 16 17

http://www.bistroboteco.com

Foursquare : Bistro Boteco

Share Button

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014