21 Eylül 2009

ŞENÇAM KÖFTECİSİ – ANKARA

Şençam , Ankara’nın tarihi köftecilerindendir.Genelde herkes Atatürk Orman Çiftliği’ndeki yeriyle bilir ancak son yılların trendine ayak uydurarak şube sayısını artırmış ve alışveriş merkezi ağırlıklı büyümeye geçmiştir.Biz Armada Şençam’ı deneyelim dedik.Girişte yer alan salata açık büfesi pek cazip görünmedi.Ayrıca köfteciye gelip salata yemek olmazdı. 1 porsiyon Şençam köfte,1 piyaz ve 1 içecekten oluşan menüden ısmarladık. 10 TL,fiyatı ortalamada yer alıyor.Köfteler kömür ızgarasında yapılıyor.Camla kapanmış ızgaranın önünde köftelerinizi izleme şansınız var. Porsiyon olarak doyurucu.Piyaza biraz fazla soğan doğranmış,öğle yemeğinde iş alemi pek soğan yemez,yani yemese iyi olur!! Köfteler ilginç.Sulu olması güzel ancak içi dolu dolu,sanki malzeme sıkıştırılmış gibi.Lezzetide çok iyi değil. Çok beğendiğimi söyleyemem.

Hızlı büyüyen restoranlarda lezzette bir takım sıkıntıların yaşanması sık karşılaşılan bir durumdur. Ama köftelerin merkezi olarak yapıldığını ve dağıtıldığını düşünüyorum.Bu durumda her yerde aynı köfteyi yemek lazım.Ben Armada Şençam’dan memnun kalmadım ama Şençam’ın 37 yıllık ismine hürmeten bir de Atatürk Orman Çiftliği’ndeki şubesini deneyeceğim.Belki orada daha iyi bir lezzet bulabilirim.

Şençam Köftecisi

A.O.Ç No:11/C-D Ankara

Telefon : 312 – 211 10 00

Bestekar Sokak No:80 Kavaklıdere

Telefon : 312 – 467 84 85

OPTIMUM Outlet ve Eğlence Merkez Eryaman

Telefon : 312 – 281 10 00

ACITY Alışveriş Merkezi Food Court

Telefon : 312 – 387 3 888

Armada AVM B182 Söğütözü

Telefon : 312 – 219 15 25

Share Button

ŞENÇAM KÖFTECİSİ – ANKARA için 12 yorum:

 1. selamibeğ:

  şençam köfte'nin köfteleri istanbul yolunda gersan sitesindeki tesislerinde hazırlanır. yani her şubede yaklaşık aynı köfteyi yersiniz.
  köfteleri ehven-i şer sınıfındadır. aynı klasmanda köfteci ramiz iki gömlek daha iyi köfte yapmaktadır.

 2. Anonymous:

  ankarada yenebilecek en lezzetli köfteyi şençamda yersiniz.rakipleri ve muadilleri ile mukayese bile götürmeyecek kadar lezzelidir.
  Mehmet Midyeli
  Ankara

 3. şahin mert:

  şençam'ın köftelerinde baharat tadını yoğun alırsınız. Etin tadını maalesef bastırıyor.
  kosova köftesi diye satılan köftenin de kosova'yla alakası yoktur; gittim gördüm biliyorum.
  Ancak fiyatları fena değil.

 4. Acaba ben başka bir şençam köftecisinemi gidiyorum diye düşünmeye başladım. köftesi,kokoreçi,döneri ankaradaki köftecilerin ilk üç arasında olduğu kesin.özellikle hijyen konusunda bence söz yok.armada ve optimum şubesinde cam ızgarada pişiyor köfteler yani gözünüzün önünde.personel ilgisi ve alakası ise idare eder.ama insan çalıştırmanın ne kadar zor olduğunu esnaf olanlar bileceklerdir.hariçten gazel okumanın nasıl hasis bir tutum olduğunu görmek gerekir.o yüzden eleştirinin dozunu biraz kaçmış bence.

 5. Bülent Bey ,
  yorumunuz üzerine yazımı tekrar okudum ve eleştiri dozunun kaçtığı izlenimini edinmedim. Köfteyi beğenmemişim ki , takdir edersiniz ki bu normaldir , olabilir. Yazının sonunda AOÇ'de tekrar deneyeceğimi de söylemişim.Bence yazının tamamını okuduktan sonra yorum yazmak daha doğru olacak.
  Sevgiler

 6. Nurettin:

  Ben Kosovaliyim-7yilimi Turkiye Cum.gecirdim.Bu 7yil icerisinde yedigim en lezetli kofteyi Sencam lokantasinda yemisimdir. Bahsedilen diger kofteciler Ramiz ve yahutta ne ne bileyim kim Sencamin cok COK altinda kalirlar. KOFTEYI Sencamda yiyeceksiniz-ramiz ya da baska bir yerde yediginiz kofte ise kofte oldugundan SUPHE edeceksiniz,…

 7. Bence Ankara ‘da yiyebileceğiniz en güzel köfte şençam köftecisi ustalarının yaptığı köftelerdir.Emin olun ki çok hijyenik ve çok lezzetlidir hatta bunun garantisini verebilirim çünkü annemde şençam köftecisinde çalışıyor.

 8. Huseyin Elek:

  Ankarada köfte denilince aklınıza gelen 3 markayı yazın deseler.
  1-şençam
  yazıyorum ve inanın 2. 3. markayı bulamıyorum.özbeöz ankara markası olan şençam köftecisi yaşamalı bizlerde yaşatmalıyız.eleştirininde ayarını kaçırmamalıyız..saygılarımla

  • oburcan:

   Hüseyin,
   yorum için teşekkürler. Her yoruma saygımız var. Yemek konusu göreceli olduğu için bu tip fikir ayrılıkları normaldir.
   Selamlar
   Oburcan

 9. Bülent Paşaoğlu:

  şençam köftesi ve kosova köfte harika.özellikle yoğurtlu kosova köfte yemenizi tavsiye ederim. piyaz biraz daha düzeltilebilir. salata fena değil.

 10. Levent:

  Eskiden ne çok severdik çiftliğe gidip, Şençam’da köfte yemeyi.. Ama işler büyüyüp, şubeleştikçe yani kısaca o köfteler fabrikasyon şekilde üretildikçe tadı da bozuldu.. Evet hala Ankara’nın en iyi köftecilerindendir ama en iyisi değil maalesef.. Benim fikrimde Köfteci Ramiz’in daha iyi olduğu yönünde.. Piyaz ise tam bir felaket, aslında köfte işi yapan bir işletmenin özellikle piyaza daha dikkat etmesi gerekir. Kokoreç için ise fazla birşey yazamayacağım çünkü maalesef İstanbul ve İzmir”den sonra Ankara’da kokoreçin iyi yapılmadığını düşünüyorum. Şençam’da da öyle..Yine de çiftliğe gidip Şençamda ayaküstü köfte-ayran yemek Ankara geleneğidir. Sahip çıkmak lazım. 🙂

 11. Halil Aydın:

  Şençam köftesi ve Kosova Köftesi ankaradaki açık ara bence en iyisi.Ramiz ile mukayese etmeniz ciddi haksızlık.Piyaz konusunda başarılı değiller evet ama mekanda piyazcı değil köfteci.trileçe tatlısı inanılmaz lezzetli tavsiye ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubcon 2014